Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Transfery

Harry Maguire dołączył do ekipy Lisów

 

24-letni Środkowy obrońca został pozyskany z drużyny Hull City, która w ostatnim sezonie spadła z Premier League. Według Transfermarkt, nowy zawodnik kosztował klub z Leicester około 14 milionów Euro. Z całą pewnością, Maguire będzie dużym wsparciem dla defensywy drużyny The Foxes. Klub wcześniej opuściło dwóch środkowych obrońców – Marcin Wasilewski i Molla Wague.

Maguire podpisał z zespołem Leicester pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. W swoim poprzednim klubie, Hull City, grał od roku 2014. W ostatnim sezonie rozegrał 36 spotkań, zdobył 3 bramki, a także 3 razy asystował kolegom z zespołu.

Były kolega Kamila Grosickiego może cieszyć się z dalszej obecności w najwyższej lidze rozgrywkowej Anglii. Mamy wielką nadzieję, że nasz pomocnik również znajdzie nowego pracodawcę, a jego przygoda z Premier League potrwa trochę dłużej niż jak dotychczas – zaledwie pół roku.

Naszym zawodnikiem zainteresowanych jest kilka klubów. Mówi się o Evertonie, ale także o aktualnym mistrzu Szkocji – Celticu Glasgow. Niestety, ewentualny transfer Grosickiego nie będzie zadaniem łatwym, ponieważ Hull City zapowiedziało, że nie zamierza wypuścić z klubu kolejnych zawodników.