Leicester City pokonuje Southampton 1:0
Mecze

Leicester City wracając po przerwie reprezentacyjnej pokonał na King Power Stadium drużynę Southampton 1:0, gola na wagę wygranej zdobył kapitan drużyny Wes Morgan, trafiając do siatki w 38 minucie, wykorzystując idealne podanie od Fuchsa. Dzięki tej wygranej Lisy zwiększyły przewagę nad Tottenhamem do siedmiu punktów.

Leicester City zwiększa przewagę nad Tottenhamem

Po dwutygodniowej przerwie wróciliśmy na boiska Premier League, tym razem na King Power Stadium kibice obejrzeli pojedynek Leicester z ekipą Southampton, wszyscy kibice gospodarzy liczyli na wygraną, szczególnie że punkty wczoraj stracił Tottenham remisując z Liverpoolem 1:1. Zgodnie z oczekiwaniami drużyna prowadzona przez Claudio Ranieriego dopięli swego wygrywając dzisiejsze spotkanie 1:0.

Wes Morgan daje wygraną Lisom przeciwko Southampton

Pierwszą groźniejszą akcję kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli w 35 minucie kiedy to strzał głową oddał Jose Fonte, jednak Schmeichel spisał się bezbłędnie. W 38 minucie odpowiedziała drużyna Leicester, w pole karne zagrał dokładnie Fuchs, tam wyskoczył Wes Morgan i skierował piłkę do siatki. Do końca pierwszych 45 minut więcej groźnych akcji nie zobaczyliśmy, jednak było pewne że druga połowa będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

Po zmianie stron goście liczyli na chociażby wyrównanie wyniku dlatego też trener Southampton już od razu przeprowadził zmianę. Mimo tej zmiany to Leicester kontrolował przebieg spotkania, a mało brakowało a zobaczylibyśmy przepięknego samobója ze strony Southampon po tym jak jeden z obrońców niefortunnie interweniował piłka prawie znalazła się z bramce, jednak w ostatniej chwili wybił ją z pop poprzeczki Foster. W 73 minucie kibice Lisów mogli czuć mocny niedosyt po tym jak znakomitą szansę zmarnował Danny Simpson, w polu karnym piłkę właśnie do Simpson wyłożył Vardy a ten mając przed sobą tylko bramkarza trafił wprost w niego. W 86 minucie przed szansą stanął Vardy, zawodnik oddał strzał na długi słupek jednak spisujący się dzisiaj fantastycznie Foster, końcówką nogi wybronił strzał.

Do końca meczu wynik się już nie zmienił, chociaż Southampton z minuty na minutę przeprowadzał coraz to groźniejsze akcje, na nasze szczęście Lisy dzielnie się broniły a wskazówki Ranieriego zza linii bocznej na pewno pomagały całej ekipie.

Po tej kolejce a więc sześć kolejek przed końcem sezonu Leicester City ma 7 punktów przewagi nad drugim Tottenhamem i 11 punktów przewagi nad Arsenalem Londyn, który ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy.

Leicester City – Southampton 1:0 (1:0)

1:0 Wes Morgan 38′

Leicester City: Schmeichel; Simpson, Morgan, Huth, Fuchs; Mahrez (Gray 79′), Drinkwater, Kante, Albrighton (Dyer 90′); Okazaki (Ulloa 64′), Vardy

Forster 6.5; Van Dijk, Fonte, Bertrand; Soares, Clasie (Austin 73’), Wanyama, Targett (Tadic 46’); Davis (Ward-Prowse 73’), Mane; Pelle