Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Mecze Rozgrywki Pucharowe

Leicester w ćwierćfinale Carabao Cup po zwycięstwie z Leeds

Lisom nie idzie najlepiej w lidze, jednak w Carabao Cup pokonują kolejnych rywali i pewnym krokiem weszli do ćwierćfinału tych rozgrywek. We wtorkowym meczu na King Power Stadium Leicester podejmowało Leeds United. Spotkanie nie należało do najciekawszych, jednak ostatecznie, indywidualne przebłyski algierskiego duetu i Iheanacho dały zwycięstwo gospodarzom.

Na prowadzenie w 26 minucie meczu wyszli jednak goście. Podanie Roofe’a wykorzystał Hernandez, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans Hamerowi zastępującemu w Carabao Cup Schmeichela. Prowadzenie Leeds nie trwało jednak długo bo cztery minuty później Iheanacho popisał się bardzo ładnym strzałem z dystansu. Do przerwy wynik meczu nie uległ zmianom.

W 71 minucie meczu Iheanacho tym razem wystąpił w roli asystenta i dograł piłkę do Slimaniego, który wyprowadził Lisy na prowadzenie. Na kilka minut przed końcem spotkania decydującą bramkę zdobył Rijad Mahrez wykorzystując podanie Iborry. W ćwierćfinale na King Power Stadium przyjedzie jednak dużo bardziej wymagający rywal, obecny lider Premier League, Manchester City.