Amartey zadebiutował w Leicester City U-21
Aktualności

Daniel Amartey zaliczył debiut w barwach Leicester, podczas spotkania Barclays U21 Premier League w którym Lisy przegrały z Reading 1:0. Były to pierwsze minuty po przyjściu do Leicester z z duńskiego FC Kopenhaga, był to pierwszy sprawdzian przed dołączeniem do pierwszej drużyny Leicester.

Amartey dołączył do Leicester City w styczniu, jednak z powodu dłuższej przerwy od ostatniego rozegranego meczu w FC Kopenhaga jak na razie Claudio Ranieri nie brał gracza pod uwagę. w Danii ostatnie spotkanie ligowe rozgrywane było 9 grudnia, dlatego prawie dwa miesiące przerwy nie mogły się skończyć od razu debiutem w nowej drużynie.

Mimo poniedziałkowej porażki rezerw Leicester z Reading, Amartey zagrał dobre spotkanie.

Steve Beaglehole o debiucie Daniela Amartey’a

Był to trudny mecz dla niego, nowa drużyna, nowa liga, nowi koledzy w drużynie, jednak rozegrał on dobre spotkanie. Wygląda na to, że to bardzo dobry nabytek, który może być przyszłością drużyny Claudio Ranieriego. Podczas spotkania Claudio Ranieri zasiadł na chwilę na ławce, aby wspólnie obejrzeć poczynania nowego gracza. To był dobry debiut dla Daniela, widać było wiele pozytywów.

Przed debiutem w pierwszej drużynie, Amartey będzie musiał pewnie jeszcze rozegrać 2-3 spotkania w drużynie rezerw aż Claudio Ranieri zdecyduje się aby dać mu szanse w pierwszej drużynie Lisów.