Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Kasper Schmeichel: moim idolem był Eric Cantona
Wypowiedzi

Kasper Schmeichel: moim idolem był Eric Cantona

Kasper Schmeichel podczas rozmowy z Precision TV wyjawił kto był jego idolem w dzieciństwie, był nim gracz Manchesteru United, jednak nie chodzi o jego ojca Petera Schmeichela tylko o napastnika Erica Cantonę.

Peter Schmeichel legendą wśród bramkarzy

Mimo iż Peter Schmeichel jest jedną z pamiętnych postaci w Manchesterze United, jego syn za idola wybrał sobie Cantonę a więc fenomenalnego, bramkostrzelnego napastnika. Ojciec Kaspera, z Czerwonymi Diabłami zdobywał pięć razy tytuł mistrza Anglii, Ligę Mistrzów, również dzięki swoim wspaniałym interwencja Peter Schmeichel uznawany jest za jednego z najlepszych bramkarzy wszech czasów. Kasper Schmeichel poszedł w ślady ojca i również stoi między słupkami, jednak jak na razie między słupkami Leicester, również rozgrywając fantastyczne mecze.

Cantona idolem Kaspera Schmeichela

Jako młody chłopiec, Kasper jednak wolał Cantonę i ogólnie interesowała go bardziej formacja ofensywna, niż pozycja bramkarza. Za idola wybrał sobie jedną z legend Manchesteru United, to Eric Cantona, który w barwach Manchesteru rozegrał 143 spotkania ligowe, w których zdobył 64 gole.

Oprócz pytania o idola, Kasper otrzymał jeszcze inne pytania, w tym:

Jaki napastnik jest najlepszy, którego napotkałeś na drodze:
Jest nim Ronaldo.

Kto jest najszybszym graczem w Leicester City ?
Wybierałbym pomiędzy dwoma: Jeff Schlupp i Ritchie De Laet, ewentualnie jeszcze Jamie Vardy.