Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Aktualności

Andrien Silva nie zagra do stycznia?

Transfer Portugalczyka do zespołu Lisów to prawdziwie czeska komedia. Portugalski zawodnik miałbyć ogromnym wzmocnieniem środka pola w Leicester City. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się dopiero w styczniu! A wszystko w związku z drobnym spóźnieniem przy rejestracji zawodnika. Spóźnieniem sięgającym…  14 sekund.

25 milionów euro. Właśnie tyle musiał zapłacić klub z Leicester aby sprowadzić zawodnika ze Sportingu Lizbona na King Power Stadium. Ten proces przebiegł bez zarzutów. Kluby podpisały porozumienie, zawodnik kontrakt, a pieniądze znalazły się na koncie trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Primeira Liga.

Problemy zaczęły się z rejestracją zawodnika. Z niejasnych przyczyn, za tą czynność działacze Leicester wzięli się w ostatniej chwili. Jak się okazuje, nieco za późno. Dokumenty zostały złożone w FIFA 14 sekund po północy, a zatem, po zakończeniu letniego okna transferowego w Premier League. Konsekwencje? Ogromne. Silva jest zawodnikiem Leicester City, ale nie został zarejestrowany więc nie będzie mógł występować do momentu złożenia dokumentów.

A te złożyć będzie można dopiero w pierwszym dniu zimowego okienka transferowego, czyli 1 stycznia. FIFA odrzuciła wniosek Leicester o ponowne rozpatrzenie sprawy, w tych kwestiach federacja jest nieubłagana, nawet jeżeli spóźnienie wyniosła kilkanaście sekund. Klub zapowiada kolejne odwołania i szukanie punktów w regulaminie, które mogłoby uratować sytuację. Niestety, znalezienie rozwiązania wydaje się nierealne, podobnego zdania są eksperci znający prawo FIFA. A zatem Adrien Silva może teraz trenować wraz z zespołem, ale swój debiut zaliczy dopiero w styczniu 2018 roku.