Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Daniel Amartey blisko Leicester City
Transfery

Daniel Amartey blisko Leicester City

Według raportów mediów wynika że gracz FC København, Daniel Amartey rozpoczął rozmowy z Leicester City, aby w najbliższych dniach dołączyć do King Power Stadium. Teraz możemy się mocno zastanawiać czy jest to prawdą, szczególnie że Claudio Ranieri zapowiedział że dla Lisów rynek transferowy jest już zamknięty.

Media sugerują, że Leicester City zaproponował za gracza około 5 milionów funtów, 21-letni Amartey może grać na pozycji obrońcy i pomocnika, to na pewno byłoby dobre wzmocnienie, szczególnie że gracz zdobywa już doświadczenie w Reprezentacji Ghany, w której w 2015 roku rozegrał 5 spotkań.

Niektóre źródła opublikowały oświadczenie duńskiego klubu, które brzmi:

FC København może potwierdzić że otrzymaliśmy ofertę za Daniela z Leicester City. Obecnie trwają negocjacje między stronami.

Jeżeli oświadczenie się zgadza, to na pewno w ciągu kilku dni powinniśmy powitać nowego gracza Lisów, tylko teraz pytanie dlaczego Ranieri zaprzeczał jako by miał kogoś kupić, a tutaj nagle trwają negocjacje, czy to taki chwyt trenerski aby uśpić aktywność innych.

Amartey dobrym wzmocnieniem dla Leicester

Młody Daniel od momentu dołączenia do FC København (FC Kopenhaga) w 2014 roku, rozegrał do tej pory 45 spotkań, strzelając w tych spotkaniach trzy gole. Zawodnikiem interesują się podobno takie kluby jak Liverpool, Bournemouth, Wolfsburg, Marseille i Monaco.

Amartey obserwowany przez francuskie kluby

Według jednego z francuskich serwisów, Daniel ma w kontrakcie klauzulę opuszczenia klubu w wysokości 4,9 miliona funtów, do tego serwis podkreślił że kilka francuskich drużyn na bieżąco śledzi poczynania młodego gracza, oglądając każde jego spotkanie.