Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Gianluca Lapadula na celowniku Leicester City
Transfery

Gianluca Lapadula na celowniku Leicester City

Prezydent Pescary, Daniele Sebastiani twierdzi, że rozmawiał z Claudio Ranierim o dostępności Gianluca Lapadula, którego Lisy miałyby pozyskać, szczególnie że w przygodzie w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, kolejny napastnik Lisom się na pewno przyda.

Gianluca Lapadula skuteczny w Serie B

26-letni Gianluca Lapadula który latem 2015 roku przeniósł się do włoskiej Pescary w obecnym sezonie Serie B radzi sobie znakomicie, w 37 meczach zaplecza włoskiej Serie A zawodnik zdobył już 24 gole dorzucając do tego 10 asyst. Dzięki tym osiągnięciom Lapadula jest obecnie liderem strzelców Serie B, a jego Pescara zajmuje obecnie czwartą pozycję, walcząc cały czas o bezpośredni awans od Serie A.

Na pewno status zawodnika będącego graczem Serie B nie przeszkadza władzom Leicester, szczególnie że nie daleko trzeba szukać jak to do klubu Jamie Vardy przechodził w niższych lig. Według doniesień nie tylko Leicester City interesuje się graczem Pescary, kolejnym klubem który chętnie pozyskałby zawodnika jest Tottenham.

Daniele Sebastiani o zainteresowaniu Ranieriego

Rzeczywiście, otrzymałem telefon od Claudio Ranieriego jakiś czas temu, jeszcze zanim Leicester został mistrzem Anglii. Po krótkiej rozmowie o piłce, Ranieri wyjawił że interesuje go jeden z naszych graczów. To nie była żadna oficjalna propozycja pozyskania Lapaduli, tylko informacja o zainteresowaniu graczem.

Na pewno taki cel transferowy byłby pożyteczny dla drużyny, szczególnie że za zawodnika wiele nie będzie trzeba zapłacić, przechodząc do Pescary, jego obecny klub zapłacił Parmie 650 tysięcy euro.