Leicester City remisuje z Aston Villą 1:1
Mecze

Leicester City zremisował na Villa Park z Aston Villą 1:1, Lisy mogą czuć niedosyt mimo prowadzenia rzutu karnego nie wykorzystał Riyad Mahrez a gospodarze zdołali wyrównać wynik spotkania w drugiej połowie.

Mahrez ponownie nie wykorzystuje karnego

Leicester już od początku spotkania ruszył do ataku, w 13 minucie Jamie Vardy oddał strzał głową który minimalnie minął słupek bramki. Na odpowiedź gospodarzy czekaliśmy tylko siedem minut wtedy to Libor Kozak próbował pokonać Schmeichela jednak teraz wyczuł gracza Aston Villi broniąc strzał. Kolejna akcja Lisów zakończyła się już golem, krytykowany w ostatnim czasie Shinji Okazaki przyjął piłkę w polu karnym i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Prawdopodobnie przełomowa akcja tego meczu miała miejsce w 33 minucie, sędzia podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Riyiad Mahrez, niestety zawodnik się pomylił co na pewno uspokoiło gospodarzy, którzy nadal liczyli się w tym meczu. Do przerwy więcej groźnych akcji nie zobaczyliśmy a Leicester cieszył się z jednobramkowego prowadzenia.

Aston Villa zdołała wyrównać z Lisami

Po zmianie stron Lisy od razu rzuciły się do ataku, w 58 minucie swojego szczęścia próbował Daniel Drinkwater jednak strzał kierowany pod poprzeczkę został wybroniony. Aston Villa w drugiej połowie po raz pierwszy zagroziła w 66 minucie kiedy szczęścia próbował Leandro Bacuna, jednak Schmeichel stał na posterunku. Z minuty na minutę Aston Villa poczynała sobie coraz pewniej, co w 75 minucie przyniosło wyrównanie, w polu karnym Rudy Gestede strzałem przy prawym słupku nie dał szans Schmeichelowi. Gol zamurował Lisy jednak drużyna od razu rzuciła się do ataku, aby spróbować wygrać spotkanie, minuty uciekały a gola nie widzieliśmy, w 91 minucie Jamie Vardy był bardzo bliski wyprowadzenia Leicester na prowadzenie jednak jego strzał przeleciał nad poprzeczką.

Aston Villa zaczyna sprawiać niespodzianki, albo praca Remiego Garde zaczyna działać, w ostatniej kolejce Aston Villa niespodziewanie pokonała Crystal Palace 1:0 a teraz zremisowała z Leicester city 1:1.

Aston Villa – Leicester City 1:1 (0:1)
0:1 Shinji Okazaki 28′
1:1 Rudy Gestede 75′