Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Martin O'Neill: Leicester to fenomenalna drużyna
Wypowiedzi

Martin O’Neill: Leicester to fenomenalna drużyna

Martin O’Neill w dzisiejszej wypowiedzi uznał że Leicester to fenomenalna drużyna w obecnej edycji Premier League, drużyna jest pewna siebie rozgrywa znakomite spotkania, O’Neill uważa nawet że nie zdziwiłby się triumfem Lisów w lidze na zakończenie sezonu.

Martin O’Neill obecny selekcjoner Irlandii, drużynę Leicester City prowadził w latach 1995-2000, w tym czasie Lisy pod wodzą O’Neilla zdobyły dwukrotnie Puchar Ligi co jest wielkim osiągnięciem drużyny. Teraz fantastyczna forma wielu zadziwia, jednak O’Neill zapewnia że to nie szczęście i przypadek tylko fantastyczna praca drużyny i nowego trenera.

Martin O’Neill dla BBC Radio 5 Live powiedział:

To niezwykły sezon dla Leicester, grają wręcz fenomenalnie. Kilka miesięcy temu wydawałoby się że to śmieszne, rozmowa o mistrzostwie które mogą zdobyć Lisy, teraz jest to rzeczywiście możliwe. Drużyna pojechała w sobotę na stadion Evertonu i wywiozła zwycięstwo 3:2. Myślę że drużyna spokojnie może znaleźć się w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów lub Ligi Europy.

Oprócz O’Neilla na temat Lisów wypowiedział się Gerry Taggart, gracz który w latach 1998-2004 rozegrał ponad 100 spotkań w barwach Leicester twierdząc że Leicester to prawdziwy pretendent do mistrzostwa, mówiąc:

Martin O’Neill popierany przez Taggarta

To niesamowite, jednak nie oszukujmy się, Leicester będzie liderem podczas Bożego Narodzenia w Anglii. Leicester w tym momencie łamie wszelkie zasady i nie jest to zbieg okoliczności oni po prostu grają fantastycznie. Wczorajszy wyjazd do Evertonu pokazał że nawet wyjazd na trudny teren nie sprawia drużynie problemu, ważne żeby grać swoje i zwyciężać.