Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Aktualności Transfery

Danny Drinkwater przechodzi do Chelsea Londyn

O zainteresowaniu The Blues dwoma piłkarzami naszego klubu pisaliśmy jakiś czas temu. Na celowniku trenera Chelsea, Antoniego Conte znalazł się Danny Drinkwater, który miał stanowić idealne połączenie w środku pola z innym, byłem zawodnikiem Lisów, N’Golo Kante. Chelsea interesowała się także Jamie’em Vardy’m, aby wzmocnić konkurencję w ataku The Blues.

Ostatecznie, doszło tylko do transferu tego pierwszego. Danny Drink Water opuścił King Power Stadium gdzie trafił w styczniu 2012 roku z Manchesteru United. The Blues zapłaciło za 27-letniego pomocnika około 35 milionów funtów.

W ostatnim dniu okienka transferowego Leicester również nie próżnowało. Nowym Lisem został Aleksander Dragović, który poprzedni sezon spędził w Bayerze Leverkusen, w którym zanotował zaledwie 16 występów. Dodatkowo, Aptekarze pozyskali innego defensora, Panagiotisa Retsosa, z którym wiążą spore nadzieję. To przyczyniło się do ostatecznej decyzji o wypożyczeniu na okres roku Dragovicia z możliwością wykupienia zawodnika po upływie tego okresu.

Być może Retsos ma szansę występować w drużynie Leicester na pozycji defensywnego pomocnika, gdzie mógłby zastąpić Drinkwatera. Jednakże, wymagałoby to wielu zmian w stylu gry 26-letniego Austriaka, który przez większość kariery występuje na boisku w roli środkowego obrońcy. Na tej pozycji w Leicester panuje jednak spora konkurencja w postaci: Harry’ego Maguire’a, Roberta Hutha, Wesa Morgana oraz Yohana Benalouane. Z drugiej strony Huth i Morgan mają już po 33 lata, a więc Dragović w tym sezonie mógłby liczyć na rolę rezerwowego dla tych dwóch panów.

W ostatnim dniu okienka transferowego sporo mówiło się także o odejściu Riyada Mahreza do Manchesteru United. Media podawały, że transfer jest niemalże przesądzony. Ostatecznie jednak do niczego takiego nie doszło i Algierczyk wciąż jest zawodnikiem Lisów.