Aktualności 

Craig Shakespeare zwolniony!

Pisaliśmy o zmianach, które są konieczne by Leicester zdołało uratować sezon 2017/2018, który rozpoczął się dla nich tragicznie. Po ośmiu kolejkach zdołali wywalczyć zaledwie sześć punktów i zajmują osiemnaste miejsce w tabeli. Nikt nie mógł mieć pretensji o brak zwycięstw z takimi potęgami jak Manchester United czy Chelsea Londyn. Arsenal Londyn i Liverpool to również bardzo trudni rywale. O tyle remisy z Huddersfield, Bournemouth i West Bromwich Albion przelały czarę goryczy i władze Leicester postanowiły zwolnić trenera Craiga Shakespeare’a.

Kto obejmie Lisy by zażegnać kryzys i wrócić na dobrą drogę? Obecnie nie znamy nazwisk potencjalnych następców 53-letniego Anglika. Jedno jest pewne, innego wyjścia nie było. Choć często krytykujemy kluby, które za szybko zwalniają trenerów, o tyle w tym przypadku ciężko mieć obiekcje do takiej decyzji. W ostatnim czasie w Leicester City nie wychodziło nic. Brakowało skuteczności, pomysłu na grę, nowych rozwiązań, dobrej atmosfery. Szczególnie to ostatnie jest dużą bolączką dla klubu, w którym każdy ma się czuć jak w domu.

Prawdopodobnie do końca tego tygodnia poznamy nowego menadżera Leicester. Póki co władze nie odsłoniły rąbka tajemnicy, ale na pewno mają listę kandydatów, spośród której wyłonią nowego trenera Lisów.

Related posts

Leave a Comment