Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Bartosz Kapustka bliski Leicester City
Transfery

Bartosz Kapustka bliski Leicester City

Wszystko na to wskazuje że Bartosz Kapustka na dniach zostanie zawodnikiem Leicester City, Leicester i Cracovia Kraków już się dogadały, pozostaje tylko uzgodnienie indywidualnego kontraktu polaka ze swoim nowym klubem. Jeżeli transfer się potwierdzi, Kapustka zostanie drugim polakiem w składzie Leicester City, obok Marcina Wasilewskiego, który niedawno przedłużył swój kontrakt o kolejny rok.

Kapustka w Leicester

Od dłuższego czasu mówiono o zainteresowaniu Bartoszem Kapustką przez angielskie kluby takie jak Everton i Southampton, jednak w ostatnim czasie do walki o utalentowanego polaka włączył się Leicester, szczególnie że z klubem już prawie na pewno pożegna się Riyad Mahrez, a Kapustka może być dobrą alternatywą do linii pomocy, szczególnie że młody gracz obecnie grający w Cracovii, zagrał dobre spotkania podczas Euro 2016, reprezentując swój kraj z dobrymi skutkami na boisku.

O ile transfer się potwierdzi, Kapustka będzie najdroższym graczem w polskiej lidze, który przeniesie się do innego kraju, mówi się tutaj o kwocie 6,25 miliona funtów, które otrzyma Cracovia. Jednak według najnowszych doniesień, kwota 6,25 mln funtów została odrzucona i mówi się o ostatecznej kwocie 7,4 miliona funtów które Leicester będzie musiał zapłacić.

W ewentualnej walce o gracza liczy się jeszcze Borussia Dortmund, FC Koln i Ajax Amsterdam, jednak to Leicester jest obecnie liderem walki o gracza i konkretne kwoty proponowane przez klub z King Power Stadium, powinny szyczko zamknąć transakcję a my zobaczymy kolejnego polaka w Leicester.