Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Demarai Gray jedną nogą w Leicester City
Transfery

Demarai Gray jedną nogą w Leicester City

Demarai Gray może przenieść się do Leicester City, według ESPN FC Lisy dogadały się z Birmingham City w sprawie utalentowanego skrzydłowego, który na dniach powinien przenieść się na King Power Stadium.

Według doniesień wynika, że Leicester City aktywował klauzulę wykupu zawodnika, która wynosi 3,75 miliona funtów, dzięki czemu klub automatycznie mógł porozmawiać na temat kontraktu z zawodnikiem. Zawodnikiem który zaliczył już występy w reprezentacji Anglii U-20 interesowały się inne kluby z Premier League, zawodnik jest uznawany za jednego z najlepszych młodych talentów w Anglii.

Leicester City Graya chciał już pozyskać latem, jednak wtedy się nie udało i zawodnik pozostał na St Andrew’s. Po ostatnim meczu Birmingham City, trener drużyny potwierdził że jeden z angielskich klubów aktywował klauzulę, jednak nie wskazał o który klub chodzi.

Gray otrzymał ofertę od Leicester City

Trener Birmingham City wypowiedział się na temat transferu Demaraia, potwierdził ofertę z klubu z Premier League oraz pogratulował zawodnikowi szansy na grę w Premier League. Teraz klub z Birmingham będzie chciał wykorzystać fundusze które wpłyną do klubu aby wzmocnić drużynę. Trener dodał: „Demarai to bardzo ambitny gracz i bardzo chce grać w Premier League, dlatego nie możemy stawać na drodze do marzeń zawodnika”.

Gray po transferze może wrócić do Birmingham

Według ESPN FC młody Gray w ostatnich dniach przeszedł testy medyczne w Leicester City i ma dołączyć do Lisów w przyszłym tygodniu. Birmingham ma nadzieję dogadać się z Lisami, aby zawodnik do końca sezonu został wypożyczony z powrotem do ich klubu a na King Power Stadium przeniesie się na stałe dopiero latem.