Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Jamie Vardy rekordzistą w Premier League
Aktualności

Jamie Vardy rekordzistą w Premier League

Gol który zdobył Jamie Vardy w spotkaniu z Manchesterem United sprawił że zawodnik pobił rekord wszech czasów Premier League w liczbie meczów z rzędu ze zdobytą bramką. Przed tygodniem Vardy wyrównał dotychczasowy rekord serii dziesięciu spotkań z rzędu ze zdobytą bramką z 2003 roku który należał do Ruud van Nistelrooya.

Przed tygodniem Leicester City rozbił Newcastle United 3:0, Vardy wpisał się na listę strzelców dzięki czemu był to jego dziesiąty mecz z rzędu ze zdobytą bramką, przed sobotnim meczem z Manchesterem United wielu po cichu liczyło że gracz po raz kolejny da radę trafić i stać się samodzielnym liderem tej historycznej listy.

To historyczne trafienie zapisało się w 24 minucie wczorajszego spotkania kiedy to do Vardego zagrał Christian Fuchs a znakomity snajper Lisów pokonał bramkarza gości. Czego chcieć więcej, 28 letni Vardy, który jeszcze kilka lat temu nie był zbytnio znany w Anglii, w ostatnim czasie zadebiutował w Reprezentacji Anglii a teraz pobił rekord wszech czasów.

O wczorajszym wyczynie Vardego nie zapomniał poprzedni rekordzista Ruud van Nistelrooy, który wczoraj na Twitterze napisał: „Brawo Vardy ! Jesteś teraz numerem jeden, na co w zupełności zasłużyłeś”.

My również gratulujemy znakomitemu zawodnikowi, który dzięki fantastycznej formie ma w obecnym sezonie 14 trafień na koncie dzięki czemu jest liderem strzelców Premier League mając za sobą Lukaku, który ma na koncie 10 trafień.