Leicester remisuje z Manchesterem United 1:1
Mecze

Leicester City po raz kolejny pokazał charakter, tym razem w spotkaniu rozegranym na King Power Stadium, Leicester City zremisował z Manchesterem United 1:1, oprócz korzystnego wyniku bardzo ważną informacją jest trafienie Jamiego Vardego, który dzięki dzisiejszemu trafieniu stał się najlepszym strzelcem w lidze angielskiej w liczbie meczów z rzędu ze strzeloną bramką, dzisiejszy gol spowodował że gracz ma już jedenaście meczów z rzędu ze strzeloną bramką, a Vardy tym samym wyprzedził van Nisterloya.

Do dzisiejszego spotkania Leicester City przystępował jako lider Premier League, jednak wszyscy podkreślali że mecz do najłatwiejszych nie będzie należał, na King Power Stadium przyjechała bowiem ekipa Manchesteru United. Mimo dużej przewagi Czerwonych diabłów którzy mieli ponad 60% posiadania piłki to mecz zakończył się remisem.

Jako pierwsi z trafienia cieszyli się zawodnicy Lisów, w 24 minucie Fuchs zagrał do Vardego a ten wychodząc na czysta pozycję pokonał bramkarza gości. Zaledwie sześć minut później mogliśmy mieć wynik 2:0, jednak strzał Mahreza wybronił De Gea. Wydawało się że do przerwy więcej goli nie zobaczymy, jednak w doliczonym czasie po rzucie rożnym piłka trafiła do Schweinsteigera a ten trafił głową do siatki Lisów.

Po zmianie stron najpierw Manchester mógł wyjść na prowadzenie jednak bramkarz Leicesteru wybronił strzał Schweinsteigera, na tą akcję odpowiedział Leicester jednak Ulloa został zatrzymany przez bramkarza Manchesteru.

Do końca spotkania więcej goli nie zobaczyliśmy, jednak wynik 1:1 powinien cieszyć, szczególnie że Manchester to bardzo trudny wynik.

Leicester City – Manchester United 1:1 (1:1)
1:0 Jamie Vardy 24′
1:1 Schweinsteiger 45+1′