Leicester City pokonał Chelsea Londyn 2:1
Mecze

W poniedziałkowy wieczór Leicester City pokonał Chelsea Londyn 2:1, hit kończący szesnastą kolejkę Premier League przyniósł kibicom wiele emocji a będący w znakomitej formie Leicester po raz kolejny pokazał że nie bez powodu jest liderem rozgrywek.

Spotkanie pomiędzy Lisami a Chelsea było meczem do udowodnienia dla każdej z ekip, Leicester miał udowodnić że wysoka forma to nie przypadek natomiast Jose Mourinho miał udowodnić że jego ekipa pozbiera się po dotychczasowych ośmiu porażkach w lidze, ostatecznie to Mourinho musiał przyjąć kolejną porażkę w lidze, która jak na mistrza Anglii na pewno żadnemu kibicowi nie podoba się, szczególnie że obecnie Chelsea zajmuje szesnastą pozycję w lidze z piętnastoma punktami.

Początek spotkania toczył się w środku boiska, gra wydawała się wyrównana z lekką przewagą drużyny gości, przełom meczu przyszedł w 30 minucie, po tym jak kontuzji nabawił się Hazard. Od temu momentu mecz nabrał tempa i już w 34 minucie kibice obejrzeli pierwszą bramkę. Po zagraniu od Mahreza piłka trafiła do Vardego a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Chelsea.

Strata gola przez Chelsea spowodowała szybką chęć odrobienia strat, zaledwie dwie minuty po stracie gola drużyna z Londynu mogła wyrównać jednak uderzenie Matica trafiło w poprzeczkę.

Po zmianie stron trener Chelsea nie zdążył zareagować a mieliśmy już 2:0, piłkę w polu karnym otrzymał Mahrez ograł jednego z obrońców i pokonał bezradnego bramkarza drużyny przeciwnej. Szybkie podniesienie prowadzenia dało Lisom pełen spokój i możliwość kontrolowania wyniku na boisku.

Leicester pokonał kolejnego silnego rywala

Mimo dwubramkowej straty Chelsea nie poddawała się próbując sforsować obronę Leicesteru, udało się to dopiero w 77 minucie kiedy zagranie od Pedro wykorzystał Remy zmieniając tym samym wynik na 2:1.

Gol zdobyty przez Remiego był ostatnim w tym spotkaniu, ostatecznie Leicester City pokonał Chelsea i powrócił na fotel lidera Premier League, natomiast sytuacja Chelsea można powiedzieć że jest dramatyczna, była to dziewiąta porażka w sezonie a dorobek zaledwie piętnastu punktów jest dla Chelsea fatalnym wynikiem.