Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri: Vardy i Mahrez nie są na sprzedaż
Wypowiedzi

Ranieri: Vardy i Mahrez nie są na sprzedaż

Po znakomitym spotkaniu w którym Leicester City pokonał Chelsea Londyn trener Lisów Claudio Ranieri wyraził stanowczo że Jamie Vardy i Riyad Mahrez nie są na sprzedaż, ci zawodnicy są dla klubu jak karty kredytowe, które trzeba pilnować dlatego są oni bezcenni dla klubu, nawet bardzo wysokie oferty nas nie przekonają do sprzedaży.

Przypomnijmy że w poniedziałkowym spotkaniu Vardy dał prowadzenie Lisom, po dograniu właśnie od Mahreza, natomiast na początku drugiej Mahrez sam mógł pochwalić się trafieniem do siatki.

Kolejna wygrana dla Lisów to fantastyczna przygoda w obecnym sezonie, która daje Leicester pozycję lidera, Claudio Ranieri po wczorajszej wygranej wspomniał o fantastycznej passie, mówiąc: „To jest dla nas fantastyczny sen, nie chcę się z niego wybudzać.

Dzisiejszy mecz rozgrywany by na wysokim poziomie przez obydwie drużyny, teraz ciągle musimy pamiętać aby mocno stąpać po zmieni, do końca sezonu pozostało jeszcze dużo meczów nie możemy się niepotrzebnie potykać”.

Cel Ranieriego 40 punktów

Od samego początku sezonu mówiono że cel nowego trenera Leicester City to zdobycie 40 punktów, aby być pewnym utrzymania w lidze, teraz gdy cel jest bliski trener wspomniał o swoich słowach z początku sezonu dodając: „brakuje nam jeszcze pięć punktów do osiągnięcia celu, jest to cel jak najbardziej osiągalny, jeżeli już go osiągniemy będziemy musieli wyznaczyć sobie kolejny cel”.

Vardy i Mahrez są bezcenni

Wracając do słów Ranieriego o bezcenności dwóch gwiazd jakimi jest Vardy i Mahrez treren wielokrotnie podkreślał: „Vardy i Mahrez nie są na sprzedaż, są dla drużyny bezcenni dlatego nikt w styczniu nie może ich wykupić z Leicester. Oczywiście nie możemy zapominać o pozostałych graczach, którzy za liderami również ciężko pracują na korzystne wyniki drużyny”.

Ranieri przypomniał również że teraz zbliża się czas świąteczny, a jak wszystkim fanom ligi angielskiej wiadomo jest to bardzo napięty czas, w którym drużyny rozgrywają bardzo dużą ilość spotkań, Lisy w tym czasie muszą się skupić i dać z siebie jak najwięcej.