Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester pewnie pokonuje Club Brugge 3:0
Mecze

Leicester City rozpoczął przygodę z Ligą Mistrzów od wygranej, Lisy pewnie pokonały na wyjeździe Club Brugge 3:0, nie dając belgijskiemu rywalowi żadnych szans, wynik spotkania już w 5 minucie otworzył Albrighton a dwa trafienia dołożył Riyad Mahrez w tym jeden z rzutu karnego. W drugim meczu grupy G, FC Kopengana zremisowała z FC Porto 1:1, dzięki czemu to Lisy są liderem tej grupy.

Leicester deklasuje Club Brugge

Na występ w Lidze Mistrzów kibice Leicester City czekali z niecierpliwością od długiego czasu, przyszła w końcu pora na upragniony występ na terenie rywala w Belgii. Mimo trudnego przeciwnika Lisy poważnie podeszły do spotkania co przyniosło gola już w 5 minucie meczu. Kolejne minuty to już pewna gra Lisów oraz dwukrotne podwyższenie wyniku przez Mahreza.

5 minuta środowego spotkania pokazała że Lisy nie myślą o niczym innym niż wygrana, bo wtedy to na listę strzelców wpisał się Marc Albrighton. W 29 minucie z rzutu wolnego trafienie zaliczył Riyad Mahrez, dzięki czemu podopieczni Claudio Ranieriego schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Chociaż do przerwy Lisy miały jeszcze kilka groźnych akcji, szczęścia próbował Daniel Drinkwater, jednak strzał mimo siły nie sprawił bramkarzowi problemu jako że leciał w sam środek bramki. Tuż przed ostatnim gwizdkiem bliski podwyższenia był Jamie Vardy, jednak i jemu nie udało się wpakować piłki do siatki.

Kolejny przełom przyszedł po zmianie stron, w 60 minucie faul w polu karnym zaliczył Ludovic Butelle, za co sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Riyad Mahrez, podwyższając na 3:0. Dopiero w 64 minucie gospodarze mieli szansę na gola, jednak strzał którym popisał się Jose Izquierdo, trafił w słupek. Ostatnią groźną akcję obejrzeliśmy w 82 minucie, kiedy szczęścia próbował Robert Huth, jednak nieskutecznie.

Teraz Leicester City czeka już na swoje spotkanie ligowe, kibice również liczą że Lisy w końcu się przełamią i odniosą zwycięstwo, tym razem w sobotę Leicester zagra na King Power Stadium z Burnley.

Clube Brugge – Leicester City 0:3 (0:2)

0:1 Marc Albrighton 5′
0:2 Riyad Mahrez 29′
0:3 Marc Albrighton 61′