Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester City pokonuje FC Porto 1:0
Mecze

Leicester City w drugim meczu grupowym Ligi Mistrzów, pokonał na King Power Stadium drużynę FC Porto 1:0, jedynego gola zdobył Slimani, który przez ostatnie trzy lata miał przyjemność rywalizować przeciwko FC Porto w lidze portugalskiej, grając jak już wszyscy wiemy w drużynie Sporting Lizbona.

Lisy wygrywają z FC Porto 1:0

Po skutecznym pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Club Brugge przyszła pora na o wiele trudniejszy sprawdzian jakim był wtorkowy pojedynek przeciwko FC Porto. W pierwszej kolejce nasz rywal portugalski zremisował z FC Kopenhaga 1:1 dlatego zawodnicy Porto bardzo chcieli osiągnąć korzystny wynik przeciwko Lisom.

Patrząc na pryzmat całego spotkania przeciwko Porto wydaje się że remis mógłby być najsprawiedliwszy, szczególnie że momentami Porto grało o wiele groźniej w ofensywie, jednak jak już to w futbolu wiadomo wygrywa zazwyczaj ten skuteczniejszy i tak też było tym razem. Na prowadzenie Lisów zapracował Islam Slimani, który wykorzystał podanie od Mahreza w 25 minucie i skierował piłkę do siatki.

Na odpowiedź Porto wiele nie trzeba było czekać bo już w 36 minucie strzał jakim popisał się Miguel Layun o centymetry przeleciał obok słupka bramki. Po zmianie stron rywal z Portugalii rzucił się do odrabiania straty gola jednak Kasper Schmeichel we wtorkowy wieczór był po prostu nie do przejścia. Najbliżej wyrównania był Jesus Manuel Corona, który swoim silnym strzałem ustrzelił słupek.

Dzięki wygranej nad FC Porto, drużyna Claudio Ranieriego jest liderem grupy G z dorobkiem 6 punktów, na drugim miejscu znajduje się FC Kopenhaga, ta drużyna we wtorkowej kolejce rozbiła Club Brugge 4:0. Teraz czekamy na ostatnią kolejkę w Premier League przed przerwą reprezentacyjną, już w najbliższy weekend Leicester City podejmie na King Power Stadium drużynę Southampton.

Leicester City – FC Porto 1:0

1:0 Islam Slimani 25′