Leicester City pokonuje na wyjeździe Manchester City 3:1
Mecze

Leicester City odniósł kolejne bardzo ważne zwycięstwo ligowe, tym razem Leicester pokonał na wyjeździe Manchester City 3:1, dwa gole dla Lisów zdobył Robert Huth oraz jednego gola zdobył Riyad Maghrez, dzięki tej wygranej Lisy mają już 5 punktów przewagi nad drugim Tottenhamam i 6 punktów przewagi nad trzecim Manchesterem City.

Do dzisiejszego spotkania w roli faworytów przystępowali z City, jednak gracze prowadzeni przez Claudio Ranieriego zapowiadali, że jadana Etihad Stadium po zwycięstwo. Tak też się stało, po fantastycznym spotkaniu to Leicester świętował zdobycie trzech punktów.

Leicester City szybko obejmuje prowadzenie nad City

Prowadzenie Leicester przyszło bardzo szybko, bo już w 3 minucie Riyad Mahrez zagrał z rzutu karnego w pole karne, tam w idealnej pozycji znalazł się Robert Huth, który otworzył wynik spotkania. Ten gol podbudował Lisy, już w 8 minucie Jamie Vardy oddawał strzał, niestety w sam środek bramki który nie sprawił problemu Hartowi. Kolejna sytuacja godna uwagi miała miejsce w 11 minucie, kiedy to Daniel Drinkwater oddał strzał w róg bramki, jednak Hart po raz kolejny popisał się dobrą interwencją. Po tych trzech szybkich atakach przebudzili się gospodarze, który najpierw zaatakowali w 15 minucie, jednak strzał Davida Silvy jednak na nasze szczęście nieudanie. Kolejny szczęścia próbował Yaya Toure, jednak piłka minęła słupek bramki. Do przerwy więcej groźnych akcji nie zobaczyliśmy, ale wiadomo było że druga połowa będzie równie pełna emocji.

Leicester City dobija Manchester City

Zgodnie z oczekiwaniami, druga połowa zaczęła się równie dobrze jak i pierwsza dla Lisów, bo już w 48 minucie Riyah Mahrez pięknym strzałem skierował piłkę do siatki, przy którym Joe Hart nawet nie drgnął. To kolejna szybka akcja Lisów, w pierwszej połowie w 3 minucie zdobyli gola i w drugiej połowie również w 3 minucie trafili do siatki. Mimo groźnych odpowiedzi City, ponownie na boisku błysnął Robert Huth który podwyższył wynik spotkania na 3:0 w 60 minucie, wykorzystując podanie z rzutu rożnego, skierował on piłkę w niepilnowaną część bramki. Po stracie trzeciej bramki The Citizens lekko odpuścili, chociaż próbowali swoich szans, w końcu udało się w 87 minucie kiedy gola honorowego zdobył Sergio Aguero.

Mimo dłuższego posiadania piłki przez Manchester City w dzisiejszym meczu zabójczy byli gracze Leicester City, którzy w ogóle nie przestraszyli się wicelidera pokonując go 3:1. Przed graczami Claudio Ranieriego kolejny bardzo trudny egzamin, już 14 lutego na wyjeździe Leicester City zmierzy się z Arsenalem Londyn.

Manchester City – Leicester City 1:3 (0:1)

0:1 Robert Huth 3′
0:2 Riyad Mahrez 48′
0:3 Robert Huth 60′
1:3 Sergio Aguero 87′

Manchester City: Hart; Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Kolarov; Fernandinho, Delph (52′ Iheanacho); Silva (77′ Celina), Toure (52′ Fernando), Sterling; Aguero

Leicester City: Schmeichel; Simpson, Morgan, Huth, Fuchs; Mahrez (77′ Gray), Drinkwater, Kante, Albrighton (85′ Dyer); Okazaki (81′ Ulloa), Vardy