Leicester City pokonuje Sunderland 2:0, dwa gole Vardego
Mecze

Leicester City odniósł kolejne zwycięstwo w lidze, tym razem Lisy grając na wyjeździe pokonały Sunderland 2:0, dwa gole dla Lisów zdobył Jamie Vardy, który dzięki tym trafieniom przełamał się po ostatniej passie sześciu spotkańbez strzelonego gola.

Za nami kolejne spotkanie Lisów w Premier League, tym razem drużyna Claudio Ranieriego zmierzyła się z będącym w strefie spadkowej Sunderlandem, Leicester ostatecznie po dwóch wspaniałych golach Jamiego Vardego odniósł kolejne cenne zwycięstwo w tym sezonie i teraz czeka na spotkanie Tottenhamu który dzisiaj zmierzy się z Manchesterem United, przed rozpoczęciem tego spotkania Lisy mają 10 punktów przewagi nad Tottenhamem.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania została rozegrana mocno asekuracyjnie, obie drużyny rozegrały dosyć ospałe 45 minut a kibice tak na prawdę obejrzeli tylko dwie groźne akcje, najpierw w 15 minucie szczęścia próbował Wes Morgan jednak jego strzał głową przeleciał daleko obok słupka. Odpowiedzią gospodarzy był strzał Boriniego, jednak strzał w sam środek w żaden sposób nie zagroził Schmeichelowi.

Vardy strzela gola na wagę zwycięstwa

Po zmianie stron gra nieco się ożywiła, szczególnie w wykonaniu Leicesteru, który z minuty na minutę stwarzał groźne akcje. W 66 minucie przyszedł przełomowy moment, w polu karnym idealnie d Vardego podał Drikwater a Jamie Vardy pewnie wpakował piłkę w róg bramki nie dając szans bramkarzowi Sunderlandu. Ten gol dodał pewności drużynie Claudio Ranieriego i kolejne minuty to spokojne trzymanie wyniku i stwarzanie kolejnych groźnych akcji. W 84 minucie o dużym pechu może mówić Leonardo Ulloa któremu niewiele zabrakło do wpisania się na listę strzelców a jeszcze bliżej zdobycia gola w 91 minucie był Jamie Vardy który z pięciu metrów oddał strzał który w ostatniej chwili wybronił Mannone. Jeszcze w 93 minucie Amartey znalazł się w idealnej sytuacji sam na sam jednak ponownie Mannone wybronił strzał. Jak to się mawia do trzech razy sztuka i tak było tym razem, w 95 minucie Jamie Vardy popisał się znakomitym sprintem, wyprzedził ostatniego gracza następnie minął bramkarza Sunderlandu i wbił piłkę do pustej bramki.

Sunderland – Leicester City 0:2 (0:0)

0:1 Jamie Vardy 66′
0:2 Jamie Vardy 95′

Sunderland: Mannone, Yedlin, Kone, Kaboul, Van Aanholt, Kirchhoff, Borini (Lens), Cattermole, M’Vila (Rodwell), Khazri (N’Doye), Defoe

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez (81′ Gray), Drinkwater, Kante, Albrighton (84′ Amartey), Okazaki (62′ Ulloa), Vardy