Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester City pewny gry w Lidze Mistrzów
Aktualności

Leicester City pewny gry w Lidze Mistrzów

Leicester City ma już pewne miejsce w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, dzięki dzisiejszej wygranej Lisów z Sunderlandem i porażce Manchesteru United z Tottenhamem, już nikt Lisom nie odbierze możliwości udziału w Lidze Mistrzów, teraz pozostaje tylko kwestia czy to będzie bezpośredni udział w fazie grupowej czy też udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Leicester City zagra w Lidze Mistrzów

Przed dzisiejszą 33 koleją Premier League wiele osób czekało na komplet wyników, szczególnie wszystkich kibiców Lisów interesowały wyniki Leicester z Sunderlandem i Tottenhamu z Manchesterem United. Drużyna Lisów swoje zrobiła dobrze a więc pokonała Sunderland 2:0 w drugim pojedynku Tottenham w zaledwie 6 minut strzelił trzy gole Manchesterowi United i też takim wynikiem zakończyło się to spotkania. Takie rezultaty spowodowały, że w obecnym sezonie Lisy nie zajmą niższej pozycji niż czwarta, co oznacza że mają pewny udział w Lidze Mistrzów.

Lisy w fazie grupowej lub kwalifikacjach do LM

Kolejne spotkania ligowe pokażą czy Leicester zajmie miejsce w pierwszej trójce uprawniającej do bezpośredniego udziału w fazie grupowej Ligi Mistrzów czy też zajmie czwartą pozycję, która daje możliwość udziału w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Tutaj sytuacja jest bardzo ciekawa, bo tak na prawdę wiele zależy nie tylko od Lisów ale i od Manchesteru City, który ma mecz zaległy i jeżeli go wygra będzie miał 12 punktów straty do Leicester na pięć kolejek przed końcem, to tak na prawdę wyśmienita przewaga dla Lisów, którzy już raczej nie powinni zaprzepaścić takiej możliwości do udziału w bezpośrednim udziału w fazie grupowej LM.

Po spełnieniu tych oczekiwań pozostanie już tylko jedna niewiadoma, czy mistrzostwo Anglii trafi do Leicester City czy też do Tottenhamu bo inne drużyny już raczej nie powinny być brane pod uwagę, szczególnie że forma Arsenalu nie zachwyca a Manchester City ma zbyt dużą stratę do czołowej dwójki. Jak na razie drużyna na pewno skupi się na kolejnym rywalu i oczywiście zasłużonym odpoczynku po dzisiejszym trudnym pojedynku z Sunderlandem.