Leicester odpada z Pucharu Ligi
Mecze

Leicester City przegrał po dogrywce z Chelsea Londyn 2:4, przez co Lisy odpadły z rozgrywek Pucharu Ligi już na pierwszym etapie. Spotkanie było emocjonujące, jednak wiele błędów sędziego spowodowało że wynik nie odzwierciedlał tego co tak na prawdę działo się na murawie. Ostatecznie mimo że to Leicester prowadził 2:0, ostatecznie stracił przewagę a minutę przed końcem stracił również Marcina Wasilewskiego, który po otrzymaniu czerwonej kartki musiał opuścić boisko, to wszystko wykorzystała Chelsea która w dogrywce dwukrotnie trafiała do bramki Lisów.

Leicester przegrywa z Chelsea Londyn 2:4

Po krótkim odpoczynku po Premier League, przyszła pora na rozgrywki pucharowe, traf chciał że już w pierwszej fazie Pucharu Ligi, Leicester City trafił na silny zespół, którym jest Chelsea Londyn. Od samego początku spotkania obie ekipy rzuciły się do ataku. Początkowo mecz należał do „sędziego”, który wielokrotnie się mylił, nie podyktował rzutu karnego i dla Chelsea i dla Leicester. Mimo uwag do sędziego, spotkanie mogło się podobać, już w 17 minucie po trafieniu Okazakiego to Lisy wyszły na prowadzenie, a w 34 minucie również za sprawą Okazakiego Leicester prowadził już 2:0. Wydawało się że taka przewaga pomoże drużynie Claudio Ranieriego w odniesieniu zwycięstwa, jednak końcówka pierwszej połowy i początek drugiej wszystko odmieniły.

W doliczonym czasie pierwszej połowy gola kontaktowego dla Chelsea zdobył Cahill, a już w 49 minucie na 2:2 wyrównał Azpilicueta. Kolejne minuty, nieco spowolniły grę i wydawało się że 2:2 to wynik który na pewno przyniesie nam dogrywkę, i tak też się stało, jednak zanim doszło do dogrywki po niepotrzebnym faulu Marcin Wasilewski otrzymał drugą kartę w tym meczu za co musiał opuścić boisko, osłabiając swoją drużynę.

Dogrywka z przewagą jednego gracza dała Chelsea Londyn swobodę, co drużyna szybko wykorzystał, Fabregas potrzebował zaledwie dwóch minut aby zdobyć dwa gole dla swojej drużyny, najpierw trafił w 92 minucie a następnie w 94 minucie co sprawiło, żel losy spotkania zostały rozstrzygnięte i to właśnie Chelsea cieszy się z awansu do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Claudio Ranieri będzie miał wiele do pogadania ze swoimi graczami, bo tak prosta strata dwubramkowej przewagi nie powinna się zdarzać. Po tych rozmowach ekipa Lisów będzie musiała się mocno przygotować przed zbliżającym się spotkaniem ligowym, Leicester City zagra bowiem na wyjeździe z Manchesterem United, spotkanie zostanie już rozegrane w sobotę o 13:30.

Leicester City – Chelsea Londyn 2:4 (2:1)

1:0 Okazaki 17′
2:0 Okazaki 34′
2:1 Cahill 46′
2:2 Azpilicueta 49′
2:3 Fabregas 92′
2:4 Fabregas 94′

Leicester City: Zieler, Simpson, Wasilewski, Morgan, Chilwell, Drinkwater, King, Gray (Amartey 90′), Schlupp, Musa (Vardy 76′), Okazaki (Ulloa 75′)

Chelsea: Begovic, Alonso, Fabregas, Pedro (Hazard 89′), Loftus-Cheek (Costa 67′), Moses, Matic, Batshuayi (Chalobah 80′), Cahill, Azpilicueta, Luiz