Leicester City remisuje z West Brom 2:2
Mecze

Leicester City zremisował przed własną publicznością z West Brom Albion 2:2, jednak to Lisy mogą mówić o niedosycie, szczególnie że stwarzali więcej groźnych akcji, jednak ostatecznie drużyny musiały podzielić się punktami.

Leicester wygrywa z West Brom do przerwy

We wtorkowym spotkaniu za faworyta uznawano Leicester City, jednak to goście szybko otworzyli wynik spotkania w 11 minucie, zawodnik otrzymał dobre podanie od Fletchera, przepchnął jednego z graczy Leicester dzięki czemu znalazł się w sytuacji sam na sam, której nie zmarnował. W 14 minucie bliski wyrównania był Shinji Okazaki, jednak jego strzał powędrował tuż nad poprzeczką, szczęścia próbował również Jamie Vardy w 27 minucie jednak Foster zdołał wybronić strzał. Lisy dopięły swego w 30 minucie, silnym strzałem zza pola karnego popisał się Drinkwater, po drodze piłka odbiła się od jednego z graczy West Brom całkowicie zmylając bramkarza, dzięki czemu piłka wpadła do bramki. O dużym pechu Leicester mógł mówić w 37 minucie kiedy to po strzale głową Vardego piłka trafiła w poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą Leicester ponownie zdołał trafić do siatki, tym razem w doliczonym czasie gry pierwszej połowy King otrzymał efektowne podanie od Mahreza, po czym bez zastanowienia wpakował piłkę do siatki.

Zmarnowane szanse i remis z West Brom

Po przerwie gra ze strony West Brom nieco się ożywiła czego efektem był gol wyrównujący w 50 minucie, przepięknego gola z rzutu wolnego zdobył Craig Gardner, strzał w okienko spowodował że Schmeichel nawet nie rzucał się w stronę piłki. W 57 minucie Lisy mogły ponownie wyjść na prowadzenie jednak Shinji Okazaki trafił w poprzeczkę. West Brom miał jeszcze jedną groźną akcję w 73 minucie jednak strzał Gardnera trafił w słupek bramki. Ostatnią groźną akcję w tym meczu zobaczyliśmy w 86 minucie kiedy szczęścia próbował Wes Morgan jednak Foster popisał się wspaniałą interwencją.

Niestety Lisy straciły dwa punkty w tym meczu i obecnie mają 3 punkty przewagi nad Tottenhamem, który swój mecz rozegra dzisiaj na wyjeździe z West Ham United. A już 5 marca Leicester City pojedzie na trudny mecz wyjazdowy w którym rywalem będzie beniaminek Watford.

Leicester City – West Brom 2:2 (2:1)

0:1 Rondon 11′
1:1 Drinkwater 30′
2:1 King 45+1′
2:2 Gardner 50

Leicester City: Schmeichel; Simpson, Huth, Morgan, Fuchs (79′ Gray); Mahrez, King, Drinkwater, Albrighton (64′ Schlupp); Okazaki (64′ Ulloa); Vardy

West Brom: Foster; Dawson, McAuley, Olsson, Chester; Sessegnon (90′ Sandro), Fletcher, Yacob, Gardner (83′ McClean), Berahino; Rondon (90′ Anichebe).