Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Nigel De Jong obserwowany przez Leicester City
Transfery

Nigel De Jong obserwowany przez Leicester City

Nigel De Jong może być kolejnym zawodnikiem który już niebawem dołączy do Leicester City, według doniesień Lisy są w stanie zapłacić 2 miliony funtów drużynie AC Milan w której obecnie występuje holender. Jeżeli transfer dojdzie do skutku będzie to kolejne wzmocnienie Leicester, wczoraj do drużyny Lisów dołączył Demarai Gray.

Claudio Ranieri szuka wzmocnienia, Nigel De Jong miałby być następcą Gokhana Inlera, którym interesuje się mocno niemieckie Schalke 04. Ranieri w ostatnim czasie uznał, że drużyna Lisów potrzebuje doświadczonego gracza, do tej pory takim wsparciem i swoim doświadczeniem był dla drużyny Leicester, Esteban Cambiasso, który w ostatnim oknie transferowym przeniósł się do Olympiacosu.

Wiele się mówi również o bonusie dla De Jonga, który w przypadku zakwalifikowania się do Ligi Mistrzów otrzymałby dodatkowo milion funtów. Jest to zapewne zachęta dla gracza, którym interesuje się również Schalke 04 i Werder Brema.

De Jong doświadczonym graczem

31-letni Jong jest doświadczonym graczem, ma za sobą występy w Ajaxie Amsterdam, HSV, Manchesterze City i obecnie w AC Milanie. W obecnej drużynie zawodnik rozegrał 79 spotkań, jednak w obecnym sezonie było to tylko pięć spotkań w tym trzy to pełne 90 minut.

De Jong z doświadczeniem reprezentacyjnym

Oprócz udanej przygody w czterech klubach podczas swojej kariery zawodnik ma na swoim koncie 80 występów w barwach reprezentacji Holandii, to wszystko sprawia że zawodnik swym bogatym doświadczeniem, mógłby wiele wnieść do drużyny Leicesteru.