Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Vincent Aboubakar trafi do Leicester City
Transfery

Vincent Aboubakar trafi do Leicester City ?

Według doniesień Mirror, Vincent Aboubakar znalazł się na celowniku Leicester City, Claudio Ranieri chciałby pozyskać napastnika FC Porto, aby ten mógł odciążyć Jamiego Vardego, który obecnie jest kontuzjowany a w ostatnich dwóch spotkaniach widać było na zawodniku przemęczenie z nadmiaru spotkań.

23-letni Kameruńczyk po przyjściu na King Power Stadium byłby podporą w ataku, mimo fantastycznego sezonu Vardego i strzelonych 15 golach widać że Anglik wyczuwa zmęczenie. Obecnie z powodu kontuzji zawodnik może pauzować około dwóch tygodni i w takiej sytuacji Lisy nie mają odpowiedniego napastnika który mógłby go zastąpić, są dwaj napastnicy jednak nie cieszą się dużą skutecznością.

Steve Bruce w 2014 roku był bliski pozyskania Vincenta, jednak ostatecznie zawodnik przeniósł się do FC Porto. Od tego czasu ma na swoim koncie ponad 20 spotkań i 10 goli. Przed przyjściem do Porto gracz występował we francuski Lorient w którym w przeciągu sezonu zdobył 17 goli.

Aboubakar wzmocnieniem dla Leicester ?

Mimo zaledwie 23 lat, Vincent ma na swoim koncie 40 występów w reprezentacji Kamerunu co na pewno dodało zawodnikowi doświadczenia. Również występy w FC Porto pozwoliły nabrać doświadczenia, które mogłoby się przydać po przyjściu na King Power Stadium.

Jak na razie to tylko spekulacje, ale dobrze by było aby Leicester w końcu pozyskał efektywnego napastnika, który mógłby zastąpić Vardego podczas jego nieobecności i budować formę, aby w razie odejścia Vardego z końcem sezonu stać się numerem jeden wśród napastników Leicester.