Home Transfery Vincent Aboubakar trafi do Leicester City ?

Vincent Aboubakar trafi do Leicester City ?

0
0
122
Vincent Aboubakar trafi do Leicester City

Według doniesień Mirror, Vincent Aboubakar znalazł się na celowniku Leicester City, Claudio Ranieri chciałby pozyskać napastnika FC Porto, aby ten mógł odciążyć Jamiego Vardego, który obecnie jest kontuzjowany a w ostatnich dwóch spotkaniach widać było na zawodniku przemęczenie z nadmiaru spotkań.

23-letni Kameruńczyk po przyjściu na King Power Stadium byłby podporą w ataku, mimo fantastycznego sezonu Vardego i strzelonych 15 golach widać że Anglik wyczuwa zmęczenie. Obecnie z powodu kontuzji zawodnik może pauzować około dwóch tygodni i w takiej sytuacji Lisy nie mają odpowiedniego napastnika który mógłby go zastąpić, są dwaj napastnicy jednak nie cieszą się dużą skutecznością.

Steve Bruce w 2014 roku był bliski pozyskania Vincenta, jednak ostatecznie zawodnik przeniósł się do FC Porto. Od tego czasu ma na swoim koncie ponad 20 spotkań i 10 goli. Przed przyjściem do Porto gracz występował we francuski Lorient w którym w przeciągu sezonu zdobył 17 goli.

Aboubakar wzmocnieniem dla Leicester ?

Mimo zaledwie 23 lat, Vincent ma na swoim koncie 40 występów w reprezentacji Kamerunu co na pewno dodało zawodnikowi doświadczenia. Również występy w FC Porto pozwoliły nabrać doświadczenia, które mogłoby się przydać po przyjściu na King Power Stadium.

Jak na razie to tylko spekulacje, ale dobrze by było aby Leicester w końcu pozyskał efektywnego napastnika, który mógłby zastąpić Vardego podczas jego nieobecności i budować formę, aby w razie odejścia Vardego z końcem sezonu stać się numerem jeden wśród napastników Leicester.

Dodaj komentarz