Home Transfery N’golo Kante graczem Chelsea Londyn

N’golo Kante graczem Chelsea Londyn

0
0
316
N'golo Kante graczem Chelsea Londyn

N’golo Kante został oficjalnie zawodnikiem Chelsea Londyn, kończąc tym samym niecałą roczną przygodę z Leicester City, która przyniosła mu olbrzymi rozgłos dzięki jego wspaniałej grze pod wodzą Claudio Ranieriego. Dla Leicester city to ogromna strata, jednak młody Kante dogadał się już z Chelsea i został już oficjalnie zaprezentowany w nowych barwach.

N’golo Kante w Chelsea

Nowy trener Chelsea Londyn, Conte zadecydował że Kante będzie idealnym wzmocnieniem dla jego drużyny, po długich rozmowach obie strony doszły do porozumienia a Chelsea Londyn, nowy klub zawodnika zapłacił Leicester City około 30 milionów funtów a Kante podpisał z Chelsea czteroletni kontrakt.

Mimo zaledwie niecałego roku na King Power Stadium bo od 3 sierpnia 2015 roku, Kante na pewno zostanie zapamiętany przez kibiców Lisów, którzy polubili młodego bardzo pracowitego gracza. Zawodnik wystąpił w większości spotkań ligowych w ostatnim sezonie i wraz z Leicester City zdobył tytuł mistrza Anglii.

Kwestia samej ceny pozostaje tak na prawdę tajemnicą, wiele mówiło się że wystarczy 20 milionów funtów, które Kante miał zapisane w swojej klauzuli odstępnego, jednak wiele źródeł podaje że Chelsea zapłaciła Leicester około 30-35 milionów funtów.

Kante na podbój Londynu

Jeszcze gdy przed rokiem Kante przechodziłdo Leicester z francuskiego Caen, nikt nie spodziewał się że będzie on takim ogromnym wzmocnieniem Lisów a dodatkowo stanie się podstawowym graczem reprezentacji Francji, z którą został wicemistrzem Europy. Wcześniej Kante mógł świętować mistrzostwo Anglii. Teraz 25-latek podejmie wyzwanie powrotu z Chelsea do czołówki Premier League. Mimo odejścia z Leicester, wszyscy życzymy Kante sukcesów z nową drużyną,

Dodaj komentarz