Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

N'golo Kante graczem Chelsea Londyn
Transfery

N’golo Kante graczem Chelsea Londyn

N’golo Kante został oficjalnie zawodnikiem Chelsea Londyn, kończąc tym samym niecałą roczną przygodę z Leicester City, która przyniosła mu olbrzymi rozgłos dzięki jego wspaniałej grze pod wodzą Claudio Ranieriego. Dla Leicester city to ogromna strata, jednak młody Kante dogadał się już z Chelsea i został już oficjalnie zaprezentowany w nowych barwach.

N’golo Kante w Chelsea

Nowy trener Chelsea Londyn, Conte zadecydował że Kante będzie idealnym wzmocnieniem dla jego drużyny, po długich rozmowach obie strony doszły do porozumienia a Chelsea Londyn, nowy klub zawodnika zapłacił Leicester City około 30 milionów funtów a Kante podpisał z Chelsea czteroletni kontrakt.

Mimo zaledwie niecałego roku na King Power Stadium bo od 3 sierpnia 2015 roku, Kante na pewno zostanie zapamiętany przez kibiców Lisów, którzy polubili młodego bardzo pracowitego gracza. Zawodnik wystąpił w większości spotkań ligowych w ostatnim sezonie i wraz z Leicester City zdobył tytuł mistrza Anglii.

Kwestia samej ceny pozostaje tak na prawdę tajemnicą, wiele mówiło się że wystarczy 20 milionów funtów, które Kante miał zapisane w swojej klauzuli odstępnego, jednak wiele źródeł podaje że Chelsea zapłaciła Leicester około 30-35 milionów funtów.

Kante na podbój Londynu

Jeszcze gdy przed rokiem Kante przechodziłdo Leicester z francuskiego Caen, nikt nie spodziewał się że będzie on takim ogromnym wzmocnieniem Lisów a dodatkowo stanie się podstawowym graczem reprezentacji Francji, z którą został wicemistrzem Europy. Wcześniej Kante mógł świętować mistrzostwo Anglii. Teraz 25-latek podejmie wyzwanie powrotu z Chelsea do czołówki Premier League. Mimo odejścia z Leicester, wszyscy życzymy Kante sukcesów z nową drużyną,