Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Demarai Gray zawodnikiem Leicester City
Transfery

Demarai Gray zawodnikiem Leicester City

Demarai Gray został graczem Leicester City, Lisy pozyskały utalentowanego gracza Birmingham City z którym podpisali kontrakt na najbliższe cztery i pół roku. Gra kosztował Leicester City zaledwie 3,75 miliona funtów, bo właśnie taką klauzulę odkupu miał zapisaną zawodnik w swoim kontrakcie.

Gray to utalentowany 19-letni skrzydłowy, w swojej karierze zdążył już zadebiutować w reprezentacji Anglii U-18, U-19 i U-20. Do Birmingham City dołączył w 2006 roku, początkowo rozgrywając spotkania w grupach młodzieżowych, w 2013 roku zawodnik zadebiutował w pierwszym składzie Birmingham i od tego czas rozegrał dla klubu ponad 70 spotkań ligowych, w których zdobył 8 goli.

Demarai Gray utalentowanym młodym Anglikiem

Gray uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników Angielskich. Po rozmowie z Claudio Ranierim zawodnik zdecydował się na przejście do Leicester, na pewno pod okiem tak doświadczonego trenera zawodnik będzie miał szansę na rozwój.

Po podpisaniu kontraktu Gray powiedział:

Leicester to wielki klub. Odkąd zacząłem grać w piłkę zawsze marzyłem aby zagrać w Premier League więc jestem bardzo szczęśliwy że mogę dołączyć do Leicesteru. Spotkałem sporo ludzi w klubie, widać że tworzą zgraną rodzinę, co mnie bardzo cieszy. Nie mogę się doczekać swojego debiutu w koszulce Lisów. Oczywiście muszę ciężko pracować. Ranieri powiedział mi o planach na przyszłość wobec mnie dlatego zależy mi na tym aby się rozwijać i zdobyć szczyt swoich umiejętności.

Gray jest wszechstronnym graczem, może grać na lewym i prawym skrzydle a jeżeli zajdzie taka potrzeba, może zagrać jako napastnik. W Birmingham zawodnik grał głównie jako lewy skrzydłowy, ale prawa strona nie jest mu obca, co na pewno jest plusem dla gracza.

Demarai Gray będzie walczył o miejsce w Leicester

Mimo że dopiero co ogłoszono transfer, młody zawodnik już zapowiedział, że zrobi wszystko aby znaleźć miejsce w składzie Ranieriego. Być może trener da już szansę podczas pucharowego spotkania przeciwko Tottenhamowi, to byłoby idealne wejście do nowego klubu ale to już wszystko zależy od trenera. Na pewno ważne będzie jak w najbliższych dniach zawodnik spisze się na treningach.