Ranieri: fani dali nam siłę do wygranej
Wypowiedzi

Leicester City rzutem na taśmę pokonał Norwich City 1:0, Claudio Ranieri chciał podziękować kibicom za wspaniały doping, który poniósł ich do zwycięstwa i dał im siłę w tych ostatnich ciężkich minutach spotkania. Ostatecznie w 89 minucie zwycięską bramkę dla Leicester zdobył Ulloa.

Wczorajsza wygrana jest bardzo ważna dla Lisów, dzięki niej drużyna może spokojnie zachować pozycję lidera przed następną kolejką, która zostanie już rozegrana 1 marca, na King Power Stadium Lisy podejmować będą West Brom Albion.

Cludio Ranieri pogratulował zawodnikom za tą wygraną, która łatwo nie przyszła po ciężkim i wyrównanym pojedynku Lisy zdołały pokonać Kanarki, jednak na bramkę musieliśmy czekać aż do 89 minuty. Na szczęście w końcu kibice się doczekali gola i to była dla nich idealna nagroda za fantastyczne kibicowanie podczas sobotniego meczu.

Ranieri o meczu przeciwko Norwich

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ był to pierwszy mecz po ostatniej porażce z Arsenalem, dlatego to zwycięstwo jest bardzo ważne. To był trudny mecz, jednak fani pchnęli nas do tego zwycięstwa dzięki fantastycznej atmosferze na trybunach i wspaniałemu dopingowi który poniósł nas po trzy punkty. Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo dlatego tym bardziej jestem zadowolony.

Trener Leicester City, pochwalił również strzelca gola, który na boisku pojawił się zaledwie 11 minut wcześniej zmieniając debiutującego Daniela Amartey’a. Mimo, że zawodnik regularnie nie zdobywa goli, trafia w ważnych momentach tego sezonu.

Ranieri zadowolony z występu Ulloi

Ulloa zdobył gola i na pewno jest z tego zadowolony, jednak jeżeli ktoś z Leicester zdobywa gola to cieszy się z tego przede wszystkim cała drużyna i wszyscy związani z Lisami. Ćwiczymy elementy gry bokami i dośrodkowania w pole karne, tym razem wyszło nam to bezbłędnie a Ulloa znalazł się w idealnym miejscu aby zakończyć tą akcję. Piłka nożna jest dziwna, my straciliśmy gola w ostatnich sekundach z Arsenalem, a teraz to my zapewniliśmy sobie zwycięstwo w ostatnich minutach tego spotkania z Norwich. To jest niesamowite, dlatego cały czas chcemy walczyć i wygrywać.

Ranieri chwali Amartey’a i Schluppa

Daniel Amartey zadebiutował w drużynie Leicester i zagrał bardzo dobrze, grał solidnie, był mocno skoncentrowany na swojej grze. Również Schlupp, który pauzował miesiąc czasu wrócił na boisko i również zagrał dobre spotkanie. Teraz na spokojnie możemy myśleć o kolejnym meczu bo już we wtorek zagramy z West Brom Albion, będzie to kolejny ciężki pojedynek.