Ranieri zadowolony z wysokiej wydajności
Wypowiedzi

Po zwycięstwie Leicester z Evertonem 3:2, menadżer Claudio Ranieri wyraził swoje zadowolenie i pochwalił swoich graczy za fantastyczną wydajność w tym spotkaniu, dzięki której Lisy mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze. Przypomnijmy że w sobotnim meczu dwa gole dla Lisów zdobył Riyad Mahrez a jednego dorzucił Okazaki. Dzięki tej wygranej Leicester zostaje liderem Premier League.

Sobotnie spotkanie do najłatwiejszych nie należało, gospodarze za wszelką cenę chcieli uzyskać korzystny wynik, jednak po raz kolejny Leicester pokazał charakter, wszystko zaczęło się od wykorzystanego karnego przez Mahreza, po tym worek z bramkami się rozwiązał, na szczęście do Lisy zdobył ich więcej i zasłużenie cieszyli się z wygranej.

Claudio Ranieri po spotkaniu wypowiedział się na konferencji prasowej nie kryjąc ogromnego zadowolenia, mówiąc:

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ Leicester City po trzydziestu latach wygrał na Goodison Park. To był trudny mecz, Everton jest trudnym rywalem, rozgrywa dobre spotkanie, jednak ten mecz zagraliśmy wspaniale, pracowaliśmy ciężko przez 90 minut.

Oprócz tych słów Ranieri dodał jeszcze:

w pierwszej połowie zagraliśmy dosyć nerwowo, gdy tylko przejmowaliśmy piłkę widać było nerwowość wśród graczy, na szczęście w drugiej połowie całkowicie pozbyliśmy się takich sytuacji i graliśmy ze spokojem. Powiedziałem graczom, że mamy grać jak w pierwszej połowie, tylko ze spokojem i musimy grać więcej po ziemibo długie podania z pierwszej połowy zazwyczaj kończyły się stratami.

Na koniec trener życzył wszystkim graczom i kibicom Wesołych Świąt oraz podziękował za wsparcie wszystkim w szczególności wiernym kibicom, którzy mocno dopingują drużynę, Ranieri dodał:

Cieszy mnie wygrana, Eveton to silna drużyna, która ma dobrego trenera i dobrych graczy, grają szybką piłkę. Dobrze zagraliśmy w obronie nie dając miejsca na swobodne rozgrywanie piłki, dodatkowo w bramce bardzo dobrze spisywał się Kasper Schmeichel, który zaliczył dwie fantastyczne interwencje. Kończąc chcę po raz kolejny wyrazić swoje zadowolenie, i podziękować wszystkim graczom oraz fanom którzy tu przybyli i mocno nas dopingowali. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i dziękuje wszystkim za wsparcie.