Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Aktualności

Czy Mahrez opuści klub? Wszystko wydaje się być przesądzone

 

Riyad Mahrez trafił do Leicester w 2014 roku z Le Havre. Kwota transferu wyniosła niecały milion Euro. Początkowo, Algierczyk nie odgrywał istotnej roli w zespole. Jednakże, był zawodnikiem, który brał udział we wszystkich siedmiu zwycięstwach Leicester pod koniec sezonu, które pozwoliły Lisom utrzymać się w lidze. Wątpliwości nie pozostawił następny, mistrzowski sezon, w którym Mahrez rozegrał 37 spotkań i strzelił 17 bramek. Jego transfer był strzałem w dziesiątkę.

Niestety, w ostatnim sezonie Algierczyk nie prezentował się już tak okazale. W 36 spotkaniach rozegranych w drużynie Lisów, Mahrez drogę do bramki znalazł zaledwie sześciokrotnie. Był cieniem samego siebie z sezonu 2015/2016. Pojawiały się jednocześnie drobne starcia z klubem.

Wszystko wskazuje na to, że jego czas na King Power Stadium powoli dobiega końca. Algierski skrzydłowy ma trafić do AS Romy za 35 milionów Euro. Według „Corriere dello Sport” do sfinalizowania transferu brakuje już tylko pomyślnie zakończonych testów medycznych Mahreza w Rzymie. Możemy się zatem spodziewać, że w najbliższych dniach klub poda odejście Mahreza do oficjalnej wiadomości.

Jeśli transfer Mahreza okaże się prawdą, Lisy będą zmuszone jak najszybciej poszukać zastępcy dla Algierczyka. Póki co brakuje pogłosek o kolejnych ruchach transferowych Leicester City.