Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Santiago Arias na celowniku Leicester City ?
Transfery

Santiago Arias na celowniku Leicester City ?

Santiago Arias znalazł się na celowniku Leicester City, podobno Lisy złożyły już zapytanie odnośnie prawego obrońcy PSV Eindhoven, trener Claudio Ranieri chciałby już w styczniu wzmocnić obronę swojej drużyny aby móc walczyć o wysoką pozycję w Premier League.

Według The Mirror, Ranieri stawia sobie za cel numer jeden w oknie transferowym pozyskanie Ariasa, ten młody utalentowany Kolumbijczyk budzi zainteresowanie nie tylko Lisów ale innych klubów angielskich, dlatego szybka reakcja może dać Leicester przewagę w negocjacjach.

Santiago Arias mocnym punktem PSV

Wstępnie mówi się że PSV Eindhoven nie chcą sprzedawać swojego obrońcy, ale jeśli wpłynie odpowiednia oferta będą się zastanawiać nad transferem obrońcy. Drużyna PSV wie że młody Arias jest mocnym punktem drużyny, od obecnego sezonu zawodnik stał się podstawowym graczem. Dodatkowo zawodnik ma już 20 występów w barwach reprezentacji Kolumbii.

Santiago Arias szybko się rozwija

Swoją karierę Arias rozpoczynał w kolumbijskim La Equidad, jednak już w 2011 roku trafił do Sportingu Lizbona, początkowo grając w rezerwach przebił się do pierwszej drużyny w której zaliczył siedem występów, w 2013 trafił do PSV Eindhoven początkowo do rezerw a obecnie do głównego składu, z którym miał okazję na występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Obecny kontrakt Ariasa wygasa w czerwcu 2019 roku, jednak jeżeli kwota będzie odpowiednia już w styczniu może trafić na King Power Stadium, wstępnie mówi się o kwocie 5-7 milionów euro.