Leicester City przegrywa z Hull City 1:2
Aktualności

Na inauguracje sezonu Premier League, Leicester City przegrał z Hull City 1:2, Lisy mimo przewagi na boisku nie potrafiły tego wykorzystać, gospodarze dzielnie się bronili wykorzystując swoje szanse. Niestety na pierwsza kolejka nie będzie należała do udanych, szczególnie że Lisy występują w nowym sezonie jako obrońca tytułu mistrza Anglii.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku zobaczyliśmy dwóch nowych graczy Leicester City, w obronie zagrał Luis Hernandez pozyskany ze Sportingu Gijon natomiast w linii ataku obok Vardego zagrał Ahmed Musa pozyskany z CSKA Moskwa. Każdy z kibiców Leicester liczył na udany debiut tych graczy, szczególnie bramkostrzelnego Ahmeda Musę.

Leicester nie dał rady Hull City

Pierwsza połowa pokazała że Hull City, nie będzie drużyną do bicia, już w 5 minucie bramce Schmeichela zagroził Curtis Davies, jednak po jego strzale piłka przeleciała obok słupka. Na odpowiedź Lisów czekaliśmy aż do 20 minuty, kiedy to Riyad Mahrez oddał silny strzał, który niestety przemknął obok bramki. W 25 minucie jeszcze bliżej zdobycia gola był Daniel Drinkwater jednak o centymetry piłka przeleciał obok słupka. W 41 minucie Leicester po raz kolejny mógł wyjść na prowadzenie, jednak Riyad Mahrez ponownie przestrzelił obok słupka. Niestety niewykorzystane szanse szybko się zemściły, tuż przed końcem pierwszej połowy, a dokładnie w doliczonym czasie gry Abel Hernandez znakomitym strzałem przewrotką pokonał Schmeichela.

Druga połowa spotkania szybko przyniosła nam wyrównanie Lisów, Tom Huddlestone faulował w 46 minucie za co sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Riyad Mahrez. Niestety szczęście z wyrównania nie trwało długo, bo już w 57 minucie strzałem z pierwszej piłki popisał się Robert Snodgrass i Hull wygrywało ponownie w dzisiejszym meczu. Kolejne minuty nieco zwolniły tempo meczu a na kolejną groźną akcję czekaliśmy aż do 72 minuty kiedy z rzutu wolnego szczęścia próbował Riyad Mahrez, jednak bramkarz Hull spisał się bezbłędnie.

Hull City – Leicester City 2:1 (1:0)

1:0 Abel Hernandez 45+2′
1:1 Riyad Mahrez 47′ (karny)
2:1 Robert Snodgrass 57′