Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Aktualności Mecze

Claude Puel nowym trenerem Leicester City

Po zwolnieniu Craiga Shakespeara długo nie mogliśmy doczekać się jakichkolwiek wieści na temat nowego menadżera Leicester City. W mediach głośno było szczególnie o dwóch nazwiskach: Sama Allardyca oraz Carlo Ancelottiego. Oba nazwiska były dosyć sensacyjnie, jednak większe szanse dawano Anglikowi. Allardyce nie zdecydował się jednak objąć ekipy Lisów.

W końcu znamy jednak nazwisko nowego trenera Leicester. Zostanie nim Claude Puel, który doświadczenie trenerskie budował w rodzimej lidze francuskiej prowadząc drużyny takie jak: Monaco, Lille, Olympique Lyon czy OGC Nice. W ubiegłym sezonie, Puela kojarzymy z Premier League gdy prowadził bez większych sukcesów Southampton. Nowy trener w swoim dorobku ma osiągnięcia, które mogą przekonywać.

Wywalczone mistrzostwo Francji z ekipą Monaco w 2000 roku oraz półfinał Ligi Mistrzów w roku 2010 z Olimypiqiem Lyon. Teraz czeka go duże wyzwanie wyprowadzenia z głębokiego kryzysu ekipy Leicester City. Z takim samym zadaniem do klubu przybył niecały rok temu Craig Shakespeare, który początkowo pokazał się z dobrej strony, jednak jego późniejsze wyniki pozostały wiele do życzenia. Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Lisy rozegrają już w przyszły weekend z Evertonem.