Home Aktualności Claude Puel nowym trenerem Leicester City

Claude Puel nowym trenerem Leicester City

0
0
205

Po zwolnieniu Craiga Shakespeara długo nie mogliśmy doczekać się jakichkolwiek wieści na temat nowego menadżera Leicester City. W mediach głośno było szczególnie o dwóch nazwiskach: Sama Allardyca oraz Carlo Ancelottiego. Oba nazwiska były dosyć sensacyjnie, jednak większe szanse dawano Anglikowi. Allardyce nie zdecydował się jednak objąć ekipy Lisów.

W końcu znamy jednak nazwisko nowego trenera Leicester. Zostanie nim Claude Puel, który doświadczenie trenerskie budował w rodzimej lidze francuskiej prowadząc drużyny takie jak: Monaco, Lille, Olympique Lyon czy OGC Nice. W ubiegłym sezonie, Puela kojarzymy z Premier League gdy prowadził bez większych sukcesów Southampton. Nowy trener w swoim dorobku ma osiągnięcia, które mogą przekonywać.

Wywalczone mistrzostwo Francji z ekipą Monaco w 2000 roku oraz półfinał Ligi Mistrzów w roku 2010 z Olimypiqiem Lyon. Teraz czeka go duże wyzwanie wyprowadzenia z głębokiego kryzysu ekipy Leicester City. Z takim samym zadaniem do klubu przybył niecały rok temu Craig Shakespeare, który początkowo pokazał się z dobrej strony, jednak jego późniejsze wyniki pozostały wiele do życzenia. Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Lisy rozegrają już w przyszły weekend z Evertonem.

Dodaj komentarz