Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ahmed Musa graczem Leicester City
Transfery

Ahmed Musa graczem Leicester City

Ahmed Musa został oficjalnie zawodnikiem Leicester City, nowy nabytek przejdzie w środę testy medyczne, po których zostanie zaprezentowany w barwach Lisów na King Power Stadium. Dzisiaj taką informację potwierdził agent gracza, dodając że kwota transferu wyniesie 16,6 miliona funtów, co będzie rekordem transferowym Leicester City.

Ahmed Musa trafi na King Power Stadium

Claudio Ranieri próbował sprowadzić Ahmeda Musę już w zimowym oknie transferowym, jednak wtedy Leicester nie doszedł do porozumienia z CSKA Moskwa, oczywiście chodziło o kwotę transferu, jednak tym razem się udało i transfer jest na ostatniej prostej, potwierdzą go pozytywne testy medyczne gracza, na które Musa uda się w środę. Po testach Leicester City zaprezentuje swój nowy nabytek.

Ahmed Musa dużym wzmocnieniem Lisów

Musa to dotychczasowy gracz CSKA Moskwa, w tym klubie występuje od 2012 roku kiedy to trafił z holenderskiego VVV-Venlo. W barwach CSKA Moskwa gracz ma na koncie 125 występów ligowych, w których zdobył 42 gole, dodatkowo gracz ma za sobą ponad 50 występów w Reprezentacji Nigerii dla której zdobył już 11 goli.

Na boisku Musa występuje zazwyczaj jako wysunięty napastnik, chociaż rozgrywał mecze na pozycji lewego i prawego napastnika, co na pewno będzie na korzyść dla Lisów, kiedy to zawodnik będzie mógł tworzyć dobrą parę w ataku z Vardym, który w ostatnim czasie przedłużył kontrakt z Lisami.