Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Transfery

Vicente Iborra przechodzi do Leicester City

Na taki transfer czekaliśmy! To może być bardzo duże wzmocnienie przed nadchodzącym sezonem. 29-letni defensywny pomocnik, Vicente Iborra z całą pewnością pasuje do wyspiarskiego stylu gry. To bardzo wysoki i silny zawodnik, typowy król środka pola, który nie tylko świetnie spisuje się w defensywie, ale także, potrafi wspomóc swoich kolegów w nękaniu bramkarza rywali.

Iborra przenosi się do Anglii z Sevilli, w której występował przez cztery lata. W ostatnim sezonie pełnik rolę kapitana zespołu i rozegrał 44 spotkania, strzelając 7 bramek oraz notując dwie asysty. Za byłego zawodnika Sevilii, Leicester musiało zapłacić całkiem sporo, bo aż 15 milionów Euro. Jest to drugi w tym sezonie transfer na King Power Stadium. Wcześniej, drużynę Lisów zasilił 24-letni obrońca, Harry Maguire.

Silny defensywny pomocnik z całą pewnością przyda się teraz drużynie Leicester. The Foxes mieli bowiem bardzo duże problemy z opanowaniem gry w środku pola po odejściu do Chelsea N’golo Kante. Czekamy na kolejne dobre transfery naszej drużyny, bo na ten moment, dwóch sprowadzonych zawodników wydaje się rezultatem niewystarczającym. Szczególnie, że pojawiają się plotki o odejściu kilku czołowych piłkarzy, jak chociażby Riyad Mahrez.