Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Nampalys Mendy graczem Leicester City
Transfery

Nampalys Mendy graczem Leicester City

Nampalys Mendy został oficjalnie zawodnikiem Leicester City, francuz podpisał z Lisami czteroletni kontrakt przenosząc się z OGC Nice za około 16 milionów euro, chociaż oficjalnie kwoty transferu nie ujawniono. Mendy miał już okazję pracować z Claudio Ranierim gdy ten prowadził AS Monaco.

Nampalys Mendy dołączył do Leicester City

24-letni Nampalys Mendy, który zazwyczaj występuje w roli defensywnego pomocnika dogadał się z Leicester City, a obie strony potwierdziły dzisiaj ten transfer, natomiast Leicester City zdołał już oficjalnie zaprezentować gracza w barwach Lisów. To już kolejne wzmocnienie na King Power Stadium i miejmy nadzieje że nie ostatnie.

Kim w ogóle jest Nampalys Mendy, to francuski gracz urodzony 23 czerwca 1992 roku, który swoją piłkarską karierę rozpoczynał w juniorskiej drużynie La Beaucaire Tulon. Jego kariera seniorska zaczęła się we francuskim AS Monaco natomiast od 2013 roku występował w OGC Nice, w tej drużynie Mendy rozegrał 110 spotkań ligowych, w których zdobył trzy gole. Oprócz występów w lidze francuskiej, zawodnik ma za sobą debiuty w reprezentacji Francji U-18, U-19, U-20 i U-21.

Mendy zadowolony z przejścia do Leicester

Jestem bardzo szczęśliwy że mogę dołączyć do Leicester City. Zespół ma za sobą wspaniały sezon, bardzo chcę grać na poziomie tej drużyny i pomagać im w kolejnych sukcesach. Jestem szybki i mam nadzieję, że odnajdę się w nowej lidze. Znam Claudio Ranieriego, znam jego mentalność i filozofię i dobrze się z nim rozumiem.

Mendy uznawany był we Francji za jednego z lepiej rozwijających się środkowych pomocników, ze swoją drużyną w ostatnim sezonie zajął wysokie czwarte miejsce. Wszyscy mają nadzieję, że nowa przygoda w Anglii będzie równie udana jak we Francji, a zawodnik nie przestanie się rozwijać, pomagając swojej nowej drużynie.