Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Filip Kostic na celowniku Leicester City
Transfery

Filip Kostic na celowniku Leicester City

Filip Kostic występujący obecnie w VfB Stuttgart znalazł się na celowniku Leicester City, szczególnie że drużyna lewoskrzydłowego spadła do drugiej ligi niemieckiej, co na pewno ułatwiłoby pozyskanie 23-latka na King Power Stadium. Według wstępnych ustaleń, zawodnikiem interesuje się jeszcze niemiecki Wolfsburg oraz angielski Southampton.

Filip Kostic dobrym celem dla Leicester

Serbski skrzydłowy Filip Kostic który do Vfb Stuttgart trafił w 2014 roku z holenderskiego Groningen, oprócz występów w Bundeslidze ma za sobą siedem występów dla Reprezentacji Serbii, a zawodnik na dopiero 23-lata i przed nim długa kariera piłkarska. Zawodnik jest wszechstronnym graczem na boisku, może on występować jako lewy skrzydłowy pomocnik, grywał również jako wysunięty środkowy pomocnik, jako środkowy pomocnik, jako prawy napastnik jednak najczęściej występował w roli lewego napastnika.

Kostic w obecnym sezonie rozegrał 30 spotkań w bundeslidze w których zdobył 5 goli i zaliczył 7 asyst, jednak ostatecznie jego drużyna spadła do drugiej ligi. Według wstępnych ustaleń za zawodnika będzie trzeba zapłacić 12 milionów euro. Według innych źródeł, oprócz wcześniej wymienionych zainteresowanych a więc Leicester, Wolfsburg i Southampton, graczem interesują się również inne niemieckie drużyny Schalke 04 i Bayer Leverkusen.

Jak na razie to tylko plotki, jednak na pewno byłby to ciekawy transfer, szczególnie że młody gracz mógłby wiele wnieść do drużyny Lisów.