Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ben Chilwell na celowniku Arsenalu i Liverpoolu
Transfery

Ben Chilwell na celowniku Arsenalu i Liverpoolu

Według doniesień Telegraph, Ben Chilwell znalazł się na celowniku Arsenalu Londyn i Liverpoolu, zawodnika wyceniono na 7 milionów funtów, chociaż niektóre źródła podają, że może to być kwota 3 miliony funtów. Lewy obrońca w pierwszym składzie Lisów jeszcze nie zadebiutował, ale ma już za sobą występy w rezerwach Lisów oraz rozegrane mecze dla Reprezentacji Anglii U-18, U-19 i U-20.

Liverpool mocno zainteresowany Benem Chilwellem

Jürgen Klopp podobno postawił sobie za cel numer jeden, pozyskanie młodego Chilwella, szczególnie że poniżej oczekiwań spisuje się Alberto Moreno. Zawodnik nie ma jeszcze doświadczenia w Premier League, jednak ma już za sobą 8 występów w rozgrywkach Championship, gdzie występował na wypożyczeniu w Huddersfield Town.

Obecny kontakt Chilwella wygasa w czerwcu przyszłego roku dlatego też wiele klubów będzie chciało jak najszybciej zgłosić się po gracza, zanim ewentualnie Leicester rozpocznie rozmowy na temat nowego kontraktu. Według niektórych doniesień, Claudio Ranieri chciałby zachować młodego Bena, który mógłby być następcą Fuchsa.

Oprócz wspomnianego Liverpoolu, graczem interesuje się Arsenal Londyn, który ma w tym oknie transferowym popracować nad przebudową składu. Na pewno coraz lepiej grający Chilwell będzie ciekawym celem dla tych klubów, chociaż miejmy nadzieję że Ranieri namówi gracza na pozostanie na King Power Stadium.