Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Jamie Vardy kontuzjowany
Aktualności

Jamie Vardy kontuzjowany

Jamie Vardy z powodu urazu pachwiny może pauzować przez minimum dwa tygodnie, to cios dla drużyny Lisów, najskuteczniejszy napastnik Leicester City ma przejść drobną operację, która wyeliminuje problem z pachwiną, jednak to wiąże się z dłuższą przerwą tak donosi BBC Sport.

Vardy od dwóch kolejek zmagał się ze zmęczeniem, jednak w ostatnich spotkaniach pojawiał się na boisku, również pojawił się w sobotę podczas zremisowanego pojedynku z Bournemouth. Teraz jednak zawodnik zmuszony jest do pauzowania aby wyleczyć uraz pachwiny.

Dla drużyny Leicester to ogromna strata, napastnik który w obecnym sezonie strzelił dla drużyny 15 goli w lidze był pewnym punktem dla Claudio Ranieriego, teraz trener będzie musiał znaleźć inne rozwiązanie w ataku.

Vardy opuści minimum trzy spotkania

Wydaje się, że Vardy nie zagra w spotkaniach przeciwko Tottenhamowi, w pucharze 10 stycznia i lidze 13 stycznia, zawodnika może również zabraknąć 16 stycznia w wyjazdowym spotkaniu ligowym przeciwko Aston Villi. Nie jest to dobra informacja dla drużyny, to ciężki trzy spotkania, szczególnie dwa przeciwko Tottehamowi.

Kto zastąpi Vardego ?

Podczas nieobecności Vardego, Claudio Ranieri będzie zmuszony skorzystać z któregoś z gracz Shinji Okazaki i Leonardo Ulloa. Okazaki w obecnym sezonie zagrał w 18 spotkaniach, strzelając w nich 3 gole natomiast Ulloa wystąpił w 14 spotkaniach w których zdobył zaledwie jednego gola. Jak widać, w drużynie Leicester nie ma skutecznych napastników, którzy w każdej chwili mogą zastąpić Vardego.

Strata na dwa tygodnie Vardego może mieć negatywny wpływ na ofensywę drużyny, wiele się mówiło wcześniej że póki co największe gwiazdy Vardy i Mahrez nie są kontuzjowani dlatego Leicester zdobywa tyle goli, teraz niestety stało się najgorsze i drużyna musi sobie jakoś poradzić w tym trudnym okresie. Najtrudniejsze będzie spotkanie ligowe przeciwko Tottenhamowi, drużyna w ostatnim czasie rozgrywa bardzo dobre miejsce i celuje w najlepszą czwórkę Premier League.

Vardemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, aby zawodnik wrócił jeszcze silniejszy i głodny zdobywania bramek.