Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Jamie Vardy mógł trafić do RB Leipzig
Aktualności

Jamie Vardy mógł trafić do RB Leipzig

Menadżer RB Leipzig, Ralf Rangnick twierdzi że dwa lata temu mógł pozyskać Jamiego Vardego, jednak odrzucił taką możliwość bo Vardy był za stary mimo że zawodnik miał wtedy 27 lat, jak się teraz okazuje nie była to dobra decyzja, bo Jamie Vardy jest skutecznym napastnikiem w obecnym sezonie i wraz z Leicester City jest coraz bliżej zdobycia mistrzostwa Anglii.

Ralf Rangnick dodał również, że nie tyczyło się to tylko Vardego, klub który obecnie jest bliski awansu do Bundesligi, dwa lata temu podpisywał kontrakty z zawodnikami do pewnego wieki i Vardy już wtedy nie łapał się do tego pułapu wiekowego.

Rangnick dla Sport Bild o Vardym

Pierwszym naszym celem był Joe Gomez, który później wybrał Liverpool, gdy już wybieraliśmy się do powrotu do Niemiec, agent Vardego powiedział, że ma idealnego zawodnika dla mnie, że uważa że zadebiutuje on w Reprezentacji Anglii, jednak problemem jest wiek, dla Leipzig liczą się gracze do 24 lat a Vardy ma 27. Dodałem, nie jesteśmy zainteresowani, ma 27 lat do nie dla Nas.

Jak się później okazało Vardy faktycznie nagle zaliczył wzrost formy, pozwolił drużynie na utrzymanie się w PRemier League a w obecnym sezonie pobił rekord w liczbie spotkań z rzędu ze strzeloną bramką. Dodatkowo Vardy zadebiutował w Reprezentacji Anglii, dla której w jednym z meczów zdobył fantastycznego gola oraz oczywiście walczy teraz z drużyną o Mistrza Anglii.