Leicester City pokonuje Newcastle United 1:0
Mecze

Leicester City odniósł kolejne ważne zwycięstwo ligowe, tym razem Lisy pokonały na King Power Stadium drużynę Newcastle United 1:0, gola na wagę zwycięstwa w 25 minucie zdobył Shinji Okazaki, który po podaniu od Vardego zdobył gola strzałem z przewrotką.

Za nami 30 kolejka Premier League, co najważniejsze swoje spotkanie wygrał Leicester City zachowując tym samym 5 punktów przewagi nad drugim Tottenhamem, a do końca sezonu pozostało już tylko 8 spotkań, które zadecydują o całym ułożeniu w tabeli. Lisy w poniedziałkowym meczu oddały tylko jeden strzał w światło bramki i właśnie to trafienie zapewniło zwycięstwo drużynie Claudio Ranieriego.

Okazaki daje wygraną Leicester nad Newcastle

Newcastle United pod wodzą nowego menadżera którym został w ostatnich dniach Benitez do wczorajszego spotkania przystępował pełni nadziei na wygraną, która mogła wyprowadzić drużynę ze strefy spadkowej. Od samego początku Newcastle rzucił się do ataku i już w 17 minucie bliski zdobycia gola był Moussa Sissoko, jednak jego strzał o centymetry minął słupek bramki. Odpowiedzią Lisów była akcja z 25 minuty która skończyła się golem, po zamieszaniu w polu karnym Vardy przedłużył piłkę głową a tam strzałem przewrotką popisał się Shinji Okazaki, który wpakował ostatecznie piłkę do siatki. Trzy minuty później mogło być już 2:0, jednak strzał który wykonał Marc Albrighton o centymetry minął słupek bramki. Mimo szybkiego początku do końca pierwszej połowy gra się uspokoiła a kibice nie obejrzeli już żadnych groźnych akcji.

Bezbłędna druga połowa daje wygraną Leicester

Druga połowa to spokój w wykonaniu Leicester, Claudio Ranieri mocno zmotywował drużynę która zagrała bezbłędnie nie pozwalając stworzyć żadnej groźniejszej akcji drużynie przeciwnej. Ostatecznie druga połowa nie przyniosła nam żadnego gola a tym bardziej żadnej groźnej akcji ani z jednej ani z drugiej strony boiska. Nieco kontrowersji zapanowało w 82 minucie kiedy po strzale Sissoko piłkę ręką zagrał w polu karnym Morgan, jednak sędzia podjął słuszną decyzję, szczególnie że ręka obrońcy Lisów byłą całkowicie przy ciele.

Już 19 marca Leicester rozegra kolejne spotkanie ligowe, tym razem będzie to ciężki pojedynek wyjazdowy z Crystal Palace, drużyna Crystal mimo ostatniej słabej formy w lidze pokazała w Pucharze Anglii że odzyskuje powoli formę awansując w tych rozgrywkach do półfinału.

Leicester City – Newcastle United 1:0 (1:0)

1:0 Okazaki 25′

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez, Kante, Drinkwater, Albrighton (76′ Ulloa), Okazaki (65′ Schlupp), Vardy

Newcastle United: Elliot, Janmaat, Taylor, Lascelles, Colback, Anita (56′ Townsend), Shelvey (87′ Doumbia), Sissoko, Perez (77′ De Jong), Wijnaldum, Mitrovic