Ranieri: straciliśmy dwa punkty po zagraniu ręką
Wypowiedzi

Aston Villa zdołała zremisować z Leicester City 1:1, jednak bramka dla Villi padła po błędzie sędziego, który nie zauważył ewidentnego zagrania piłki ręką przez strzelca gola, Gestede. Mimo prowadzenia od 28 minuty to błąd sędziego zaważył o podziale punktów, dla Lisów jest to po prostu strata dwóch punktów.

Claudio Ranieri był rozczarowany remisem z ostatnią drużyną w tabeli, mimo prowadzenie Lisom nie udało się podwyższyć prowadzenia z rzutu karnego co zemściło się w 75 minucie kiedy Rudy Gestede wyrównał, jednak to wyrównanie budzi wiele kontrowersji, zawodnik mijając gracza Leicester ewidentnie zagrał piłkę ręką po czym oddał strzał.

Ranieri o stracie dwóch punktów

Tak straciliśmy dwa punkty, zaczęliśmy bardzo dobrze, wyszliśmy na prowadzenie ale niewykorzystany karny dał nadzieję Aston Villi, gdybyśmy zdobyli drugiego gola mecz mógłby być rozstrzygnięty. Zdobyliśmy jeden punkty ale jesteśmy rozczarowani.

To już druga taka sytuacja kiedy Mahrez nie wykorzystuje rzutu karnego, jak na razie Ranieri nic nie mówił czy gracz straci prawo wykonywania rzutów karnych, na pewno na treningu okaże się czy tą rolę przejmie inny gracz.

Ranieri ostro skrytykował sędziego spotkania, mówiąc że nie jest to piłka ręczna tylko piłka nożna i takie zagrania powinny być wyłapywany, szczególnie że zagranie ręką było widać ewidentnie.

Aston Villa mimo zdobycia jednego punktu oddaliła się od bezpiecznej pozycji za sprawą wygranej Newcastle United, teraz drużyna z Villa Park traci już 9 punktów do bezpiecznej pozycji. Dla Lisów sytuacja w lidze robi się nieciekawa, drużyna prowadzona przez Claudio Ranieriego wygrała tylko jeden mecz z ostatnich pięciu ligowych.