Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester - Manchester United: Zapowiedź
Mecze

Leicester – Manchester United: Zapowiedź

Tarcza wspólnoty to pierwszy poważny pojedynek w Anglii, zwany potocznie jako FA Community Shield w którym Leicester City zmierzy się z Manchesterem United, będzie to pojedynek Mistrza Anglii ze zwycięzcą Pucharu Anglii. Leicester City, który cieszył się z historycznego tytułu mistrza Anglii, podejmować będzie Manchester United, który został mocno przebudowany latem, przede wszystkim doszło do zmiany trenera, od teraz Czerwone Diabły prowadzi Mourinho.

Tarcza Wspólnoty: Leicester kontra Manchester

FA Community Shield lepiej wypada dla Manchesteru United, ten klub to trofeum zdobywał już 20 razy, natomiast Leicester City ma na swoim koncie jedno zwycięstwo, jednak było to bardzo, bardzo dawno temu bo w 1971 roku, jednak oczywiście walka o niedzielne trofeum zostaje sprawą otwartą, chociaż eksperci mają mnóstwo pytań bez odpowiedzi.

Wszystkich będzie interesowało jak nowy trener Manchesteru United, Jose Mourinho poradzi sobie w debiucie z nowym klubem w walce o trofea, ekipa pod wodzą nowego trenera została mocno przebudowana, pojawiło się wiele nowych twarzy, a kibice oczekują poprawy gry w stosunku do poprzedniego sezonu. Jeżeli chodzi o Leicester City, tutaj przede wszystkim zmianą jest opuszczenie klubu przez Kante, oraz przybycie kilku nowych twarzy, w tym polaka Bartosza Kapustki.

Ostatnie pojedynki Leicester z Manchesterem United

Po raz ostatni obie ekipy spotkały się 1 maja, wtedy to na Old Trafford padł remis 1:1 po golach Martiala i Morgana, jeszcze wcześniej obie ekipy zagrały 28 listopada, wtedy to na King Power Stadium również padł remis 1:1 po golach Vardego i Schweinsteigera. Jeżeli chodzi o wszystkie poprzednie pojedynki, było ich 111, 60 razy wygrywał Manchester United, 33 razy wygrał Leicester City a 28 razy padł remis.

Co do analizy spotkania, ciężko podjąć się jakiejkolwiek, gdyż obie ekipy są obecnie niewiadomą przed tym sezonem, o ile Leicester nie dokonał dużych zmian, to jednak nowe twarze mogą pojawić się już od pierwszych minut spotkania, same sparingi wiele nie zdradziły co Claudio Ranieri planuje na nadchodzący sezon, to samo ma się w Manchesterze, tutaj niewiadomych jest jeszcze więcej, pewne jest tylko to, że czeka nas w niedziele fantastyczne widowisko, a każda z drużyn będzie chciała odnieść pierwszy sukces w nowym sezonie.

Nasz typ:
Leicester City – Manchester United 2:2