Leicester pokonuje Swensea City 2:1
Mecze

Leicester City pokonał na King Power Stadium drużynę Swensea City 2:1 gole dla Lisów zdobywali Jamie Vardy i Wes Morgan natomiast przy stanie 2:0 rzutu karnego nie wykorzystał Riyad Mahrez, na szczęście Lisy dowiozły zwycięstwo do końca meczu, które jest ich pierwszym zwycięstwem w nowym sezonie Premier League.

Lisy wygrywają ze Swensea 2:1

Po dwóch mało skutecznych spotkaniach w obecnym sezonie, wszyscy kibice Lisów czekali aż drużyna Claudio Ranieriego w końcu odpali i tak też się stało dzisiaj, w końcu Lisy zagrały dobry mecz, stwarzając wiele groźnych akcji a ostateczny wynik 2:1 dla Leicester dał drużynie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Już od początku meczu Lisy rzuciły się do walki, już w 32 minucie Drinkwater zagrał do Vardego a ten bez wahania oddał precyzyjny strzał nie dając szans Łukaszowi Fabiańskiemu. Tuż przed przerwą szczęścia próbował również Shinji Okazaki, jednak tym razem Fabiański interweniował bezbłędnie.

Po zmianie stron wynik bardzo szybko się zmienił na korzyść Lisów, dokładnie w 52 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym w odpowiednim miejscu znalazł się Wes Morgan, który bez problemu pokonał polskiego bramkarza. Zaledwie cztery minuty później mogliśmy mieć już 3:0, jednak Riyad Mahrez nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejne minuty to już spokojna gra Leicester, drużyna pewna swego czekała na wygraną jednak w 81 minucie nieco zamieszania wprowadził Leroy Fer, który zdobył gola kontaktowego dla Swensea City. Ta akcja szybko przebudziła Lisy i już w doliczonym czasie gry drużyna Claudio Ranieriego miała dwie dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku, najpierw Riyad Mahrez oddał silny strzał który o centymetry minął słupek bramki a minutę przed końcem Fabiański wybronił jeden ze strzałów, który leciał wprost w gór bramki.

Leicester City – Swensea City 2:1 (1:0)

1:0 Jamie Vardy 32′
2:0 Wes Morgan 52′
2:1 Leroy Fer 81′

Leicester City: Schmeichel (Zieler 57), Simpson, Huth, Morgan (c), Fuchs, Drinkwater, Amartey, Mahrez, Albrighton (Musa 74), Okazaki (Ulloa, 79) Vardy

Swensea: Fabiański, Amat, Fer, Llorente, Routledge (Ki 59), Barrow, Sigurdsson (Montero 59), Cork (c) (McBurnie 86), Naughton, Fernandez, Kingsley