Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Luis Hernandez zawodnikiem Leicester City
Transfery

Luis Hernandez zawodnikiem Leicester City

Luis Hernandez został graczem Leicester City, władze Lisów oficjalnie potwierdziły że zawodnik Sportingu Gijon dołączy na King Power Stadium od 1 lipca 2016 roku. 27-letni obrońca dołączy do Leicester City na zasadzie wolnego transferu, podpisując z Lisami czteroletni kontrakt.

Luis Hernandez trafi do Leicester City

Dzisiaj władze Leicester City potwierdziły to na co kibice czekali od kilku tygodni, a więc dołączenie utalentowanego gracza hiszpańskiego Sportingu Gijon do obecnego mistrza Anglii. Luis Hernandez którego kontrakt ze Sportingiem wygasa 30 czerwca zdecydował się nie przedłużać kontraktu z klubem, tylko przenieść się do nowego klubu, którym już niebawem będzie właśnie Leicester.

Luis Hernandez jest wychowankiem Realu Madryt, występował on w drużynie juniorów oraz drużynach Real Madryt C i Real Madryt B. W 2012 roku Luis przeniósł się do Sportingu Gijon w którym w pierwszej drużynie rozegrał 136 spotkań, w których zdobył jednego gola. Hernandez może gracz na pozycji środkowego obrońcy lub na pozycji lewego obrońcy, co na pewno jest plusem tego gracza.

Luis Hernandez za darmo w Leicester

W ostatnim sezonie Luis Hernandez walczył ze Sportingiem Gijon o utrzymanie w Primera Division, jednak taki status jego drużyny nie przeszkodził zawodnikowi w osiąganiu coraz lepszej formy, co na pewno przykuło uwagę innych klubów. Zawodnikiem interesował się już Leicester City w styczniu, jednak ostatecznie Claudio Ranieri nie pozyskał obrońcy, co w końcu udało siędzisiaj.