Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri nie zamierza już nikogo pozyskiwać w styczniu
Transfery

Ranieri nie zamierza już nikogo pozyskiwać w styczniu

Trener Leicester City, Claudio Ranieri zakomunikował wczoraj że w styczniu nie pozyska już żadnego gracza, stwierdził że okno dla Leicester jest już zamknięte, ewentualnie klub opuści Andrej Kramarić po za tym nie powinno być już żadnych ruchów transferowych.

Do końca okna transferowego pozostały trzy tygodnie, jednak już teraz Ranieri postanowił zablokować trochę plotek transferowych, informując że nie zamierza już nikogo kupować. Jedynym transferem Lisów w styczniu był Demarai Grai, który dołączył z Birmingham City i zadebiutował już podczas spotkania FA Cup przeciwko Tottenhamowi.

Jedyny znak zapytania do Andrej Kramaric, który rozmawiał już z Ranierim i otrzymał zgodę na ewentualne wypożyczenie, bo w Leicester szans na grę póki co raczej nie otrzyma. Teraz zawodnik musi się nad tym zastanowić, bo interesują się nim kluby zagraniczne.

Również Gokhan Inler cały czas się zastanawia nad swoją przyszłością, zawodnikiem interesują się tureckie kluby Besiktas i Galatasaray oraz niemiecka drużyna Schalke 04.

Ranieri uznał rynek transferowy za zamknięty

Rynek transferowy jest już dla nas zamknięty. Teraz skupiam się na swojej drużynie, nie interesują mnie już żadne wzmocnienia. Nie ma żadnych nacisków aby ukończyć sezon w pierwszej czwórce, możemy tylko czekać i zobaczyć czy uda się to po wzmocnieniu jednym graczem. Obecnie jest szalony sezon, może w przyszłości będziemy celować w Ligę Mistrzów, ale póki co skupiamy się na sezonie aby zająć jak najwyższą pozycję.

Claudio Ranieri podkreślił również, że rozmawiał z Kramaricem i dał mu do zrozumienia, jeżeli chce więcej grać musi zmienić otocznie, chociażby wypożyczenie do innego klubu może być dobrym rozwiązaniem.