Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri ustala cel, zdobyć 79 punktów
Aktualności

Ranieri ustala cel, zdobyć 79 punktów

Claudio Ranieri, menadżer Leicester City ustalił cel dla swojej drużyny, zdobycie w tym sezonie 79 punktów, jednak podkreślił że tym głównym celem było uniknięcie spadku z ligi. Dlaczego nie 79 punktów, skoro w połowie sezonu mieliśmy 39 punktów, jak się wszystko potoczy zobaczymy, dodał Ranieri.

Wszyscy sobie zadawali pytanie na co stać Lisy i jako nowy cel po zdobyciu 40 punktów ustali Ranieri, wielu po cichu liczyło że drużyna za cel ustali sobie walkę o mistrzostwo, jednak Claudio Ranieri w żadnym z wywiadów nie potwierdził, jako by mogli walczyć o tytuł mistrza Anglii.

Ranieri przede wszystkim cieszy się że w swoim pierwszym sezonie w drużynie Lisów, bardzo szybko udało mu się osiągnąć cel – zdobycie 40 punktów, które mają zapewnić utrzymanie, takie próg do grudnia drużyna uzyskała bez problemu i wszyscy już czekali na wyznaczenie nowego.

Ranieri o swoim kolejnym celu w Leicester

Naszym celem jest osiągnięcie progu 79 punktów, wiem że będzie to trudne i ambitne, ale dlaczego nie ?Zrobimy wszystko co w naszej mocy.

Jak na razie po 22 kolejkach Leicester City ma na koncie 44 punkty, chociaż drużyna w ostatnim czasie wygrała tylko jedno z pięciu spotkań ligowych, jednak to nie przeszkadza w zajmowaniu drugiego miejsca w lidze, obecnie Lisy zrównały się punktowo z liderującym Arsenalem Londyn.

Ranieri spokojny o swoją drużynę

Mimo rozczarowania remisem z Aston Villą, Claudio Ranieri jest spokojny o swoją drużynę, która od początku sezonu wykonuje widoczne postępy, grając na wysokim poziomie nawet z najtrudniejszymi rywalami. Teraz drużynę czeka spotkanie na King Power Stadium przeciwko Stoke City chociaż jeszcze przed spotkaniem ligowym Lisy czeka rewanżowe spotkanie FA Cup przeciwko Tottenhamowi.