Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Tak Leicester City świętuje mistrzostwo Anglii
Aktualności

Tak Leicester City świętuje mistrzostwo Anglii

Pierwsze w historii Leicester City trofeum za zdobycia Mistrzostwa Anglii obyło się w znakomitej oprawie na King Power Stadium zaraz po wygranym meczu Lisów z Evertonem 3:1. Po nagrodzeniu zawodników medalami, wręczono puchar Premier League, po czym za stadionie wypełnionym po brzegi rozpoczęła się wielka feta i świętowanie historycznego trofeum dla klubu.

Leicester City otrzymuje puchar Premier League

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wielu zastanawiało się, czy Leicester utrzyma się w lidze, wczoraj natomiast na King Power Stadium działy się rzeczy o którym wielu się nawet nie śniło, a więc świętowanie Mistrza Anglii, wszyscy gracze wraz z trenerem i właścicielami klubu tuż po meczu z Evertonem doczekali się tego na co czekali od poniedziałku, kiedy to dowiedzieli się że Mistrz należy do nich. Najpierw wręczono oczywiście medale, każdemu graczowi indywidualnie a następnie kapitan podniósł upragnione trofeum Premier League, po tym cały stadion zaczął skandować nowym mistrzom Anglii a kapitan przekazywał kolejno puchar z rąk do rąk.

Wielka feta na King Power Stadium

O ile w telewizji w różnych transmisjach pokazano początek świętowania, to na pewno samo świętowanie trwało do białego rana, bo jak może być inaczej kiedy to Lisy skazane na walkę o utrzymanie zdobywają mistrzostwo Anglii. Jeszcze przed świętowaniem, zawodnicy sprawili kibicom kolejny powód do radości, odnosząc zasłużone zwycięstwo 3:1 nad Evertonem.

Ranieri o mistrzostwie Anglii dla Lisów

Nie jest źle, to jest fantastyczne uczucie, ludzie tutaj są niesamowici. Dziękuje wszystkim za wkład w ten niesamowity sezon, wszystkim kibicom, zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu oraz właścicielom. To jest niesamowity moment dla mnie, nie jestem już najmłodszy a to trofeum jest dla mnie spełnieniem marzeń, być mistrzem Premier League to coś specjalnego dla każdego. Straciłem szansę na mistrzostwo w Anglii, Włoszech i Hiszpanii, jednak teraz się udało. W mojej karierze, zawsze myślałem że prędzej czy później uda mi się zdobyć trofeum, teraz to się udało, to fantastyczny sezon i uczucie dla wszystkich związanych z Leicester.

lisy świętują mistrzostwo

Wczorajsze świętowanie na King Power Stadium to nie koniec wspaniałego świętowania, klub zaprasza wszystkich na ponowne świętowanie zdobycia Mistrzostwa już 16 maja, kiedy to trener wraz z drużyną będą świętować w mieście, drużyna przejedzie przez ulice miasta, wstępnie mówi się o świętowaniu od godziny 15:00 do godziny 21:00.

Plan świętowania Lisów który odbędzie się 16 maja:
15:00 – otwarcie strefy kibica w Victoria Park
16:30 – na scenie, na telebimach zostaną wspomniane najlepsze momenty tego sezonu, po czym pojawi się autobus wraz z całą drużyną
18:00 autobus rusza od placu Jubileuszowego (Jubilee Square) jadąc przez ulice Leicester aż kończąc na Victoria Park
19:00 – autobus dotrze na Victoria Park, zawodnicy będą tutaj około godziny świętując z pucharem i mają chwilę czasu dla kibiców, którzy będą chcieli zdobyć zdjęcia i autografy.

Na King Power Stadium tego dnia nie będzie żadnych uroczystości.